Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha a muglik nem látják a...

Ha a muglik nem látják a dementorokat, mivel magyarázták meg ha egy dementor kiszívta egy mugli lelkét?

Figyelt kérdés
Ugye azt tudjuk a kánonból hogy a muglik nem látják a dementorokat, maximum érzik őket. Ellenben a dementorok ettől még léteznek, és aktívan tevékenykednek is ha lehetőségük van. Még ha alapvetően az Azkaban környékén állomásoztatták őket, és ritkán kerültek emberek közé, nyilván egészen biztosan megtörtént az évek alatt hogy muglik kerültek az útjukba, akiket kiszívtak szépen. Lásd ötödik rész eleje. (Apropó ott Dudley látta a dementort amelyik éppen elkezdte csámcsogni őt? Vagy csak azt érezte rosszul lett?) Na most ha valaki ennek áldozatul esett a muglik közül, és megtalálták, mit hittek, mi lett vele? Mivel magyarázták meg a történteket? A mágusvilág nem adta valahogy a tudtukra azoknak a mugliknak akik tudtak róluk, hogy mi történhetett?

2020. dec. 15. 01:09
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Elképzelhető, hogy a varázslók begyűjtik őket és a Szent Mungóba zárják őket.

Ha muglik között maradnak, akkor gondolom a régi időkben egyszerűen rámondták, hogy megháborodott és valami intézetbe vagy tébolydába zárták. A modern korban meg pszihiátriára vinnék.

2020. dec. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Első vagyok

Meg még az lehet hogy simán hagyják meghalni az utcán mert azt hiszik bolond hajléktalan vagy valami.

2020. dec. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a kérdésben a Varázslény-felügyeleti főosztály illetékes. A dementorok aktája a Sárkányok okozta égési sérülések, valamint a thesztrál-rúgások és általános vérfarkas-problémák (ne kérdezd, hogy ezeket miért egy aktában tartják) című mappában van a Mágiaügyi Minisztérium negyedik emeletén, a hatodik irodában, balra.
2020. dec. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem nem zárják be a Szent Mungóba őket, mert akiből kiszívja az életet a dementor, vagyis az a mugli aki dementor csókot kap, meghal. Ezeket a holttesteket szerintem eltemettém a hozzátartozók és egyszerű szívleállással, fulladással magyarázták. (Én így tudom elképzelni az érzést)

Duddley csak érezte őket.

2020. dec. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
4: de a dementorok csak a lelket szívják ki. Szerintem ez mugliknál sincs másként.
2020. dec. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%

5: lélek=élet.

Így ölik meg az azkabani foglyok egy részét. Ők így táplálkoznak, a halállal.

2020. dec. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%
6: nem így van. Aki csókot kapott életben marad, de vegetatív állapotba kerül. De nem hal meg. Ez el lett magyarázva a harmadik részben.
2020. dec. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%
A dementorcsók ezért rosszabb még a halálnál is. Mert a szíve még dobog, a test él, de kb mint az agyhalottak, már nem csinálnak semmit. Az ilyen testek csak vannak, nem fejlődnek, nem fogják fel a világot. Nem éreznek, szóval a testük csak egy gép marad, amit etetni és pelenkázni kell.
2021. jan. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem azt hitték, hogy megháborodott, vagy valamiért hirtelen lebénult, és egy ideig nyilván próbálgatták gyógyítgatni. Aztán, mivel aki dementorcsókot kapott, konkrétan soha többé nem jön rendbe, szerintem sorsára hagyták. Hamarosan valószínűleg úgyis meghalna.

Szerintem a varázslók azért nem mondanák el az érintett mugli hozzátartozóinak, mert azok vagy nem hinnének nekik vagy elmondanák amit hallottak a többi muglinak is, ezáltal lelepleződne a varázsvilág.

Dudley nem látta a dementort, csak érezte. Miután Harry hazacipeli, ha jól emlékszem, Dudley mutogat a mellkasára, hogy ott érzett valamit.

2021. febr. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!