Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek egy férfi író...

Szerintetek egy férfi író tudhat hiteles női főszereplőt írni, és egy női író hiteles férfi főszereplőt?

Figyelt kérdés

2020. dec. 27. 14:14
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
39 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Ez azért buta kérdés mert amikor valaki egy föszereplöt alkot, akkor egy személyiséget egy karaktert alkot. És mindenki más, nincs nem hiteles vagy rossz karakter. Elvégre az életben is mind egyediek és màsok vagyunk. Szóval nincs hiteles vagy nem hiteles karakter.
2020. dec. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen, számtalan példa létezik rá.
2020. dec. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
A probléma ilyenkor az olvasóban van szerintem, aki úgy gondolkodik, hogy minden férfi vagy nő pont olyan, mint ő. Az általánosítókkal.
2020. dec. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%
Persze. Pl ott van Böszörményi Gyula Ambrózy báró esetei könyvsorozat.
2020. dec. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó írónak pont az az egyik legfontosabb és legerősebb képessége, hogy át tud érezni olyan karaktereket, akik messze állnak tőle a való életben.

Tud jó gyilkost írni olyan, aki sosem gyilkolt. Tud jó PTSD-s karaktert írni olyan, akinek nincs ilyen zavara. Tud jó anyát írni olyan, akinek nincsenek gyerekei. A lényeg az, hogy az írónak legyen elég empátiája és kreativitása. A női karakter is lehet olyan sokféle. Csakhogy egy népszerű példát említsek G. R. R. Martin megalkotta Cersei Lannister, Arya Stark, Margaery Tyrell és Brienne of Tarth karaktereit, akik mind jó felépített nők, és mégis nagyon különböznek egymástól. Erre képes egy jó író.

2020. dec. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
86%
Én lány vagyok, de az írásaimban a főszereplők férfiak/fiúk. Én velük jobban tudok azonosulni, és jobban beleillenek a sztoriba, mint a női főszereplők.
2020. dec. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
29%
" mindenki más, nincs nem hiteles vagy rossz karakter. " Ezzel erősen vitatkoznék. de igen, ellenkező nemű karaktereket is jól össze tudnak hozni az írók. Amatőr írásokban viszont nagyon jellemzőek a nem hiteles karakterek.
2020. dec. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!