Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik Stephen King könyvet...

Melyik Stephen King könyvet olvassam a következőnek, melyik a legjobb közülük?

Figyelt kérdés

2020. dec. 30. 23:45
A kérdező szavazást indított:
Rémálmok bazára
Minden sötét, csillag sehol
Az intézet
Éjszakai műszak
Carrie
Joyland
Ragyogás
11/22/63
Hosszú menetelés
Kedvencek temetője
40 szavazat
1 2
 1/15 Alex Fly ***** válasza:
100%

Ezek közül nem olvastam az összeset, így nem szavazok.

Az a két könyv viszont nem szerepel a felsorolásban, amely nekem a legjobban tetszett:

Holtsáv

Világnagy strand

2020. dec. 31. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%
Amiket olvastam a listából, azok közül nekem az Állattemető tetszett a legjobban (a könyvnek ez a címe, a filmnek Kedvencek temetője). A Ragyogás, bár az egyik legnépszerűbb könyve, nekem nem tetszett, mert számomra már túl elrugaszkodott.
2020. dec. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha a ragyogást elolvasod és tetszik, tudom ajánlani utána az Álomdoktort. Nem közvetlenül utána, mert a cselekmény 30 évvel később folytatódik, de szerintem aránylag jó folytatás.


A 11/22/63 engem valahogy nem kötött le, a Hosszú menetelést meg annyira unalmasnak találtam, hogy esténként hangoskönyvben hallgattam, hogy hamarabb elaludjak.


A Joyland igazából egy korrekt sztori, de nem olyan kinges, ha nem tudnám, hogy ő írta, akkor nem találnám ki.


A fentebb említett Holtsáv nekem is nagyon tetszett.

2020. dec. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:

Viszonylag sok könyvet olvastam tőle. Nagyon jól ír, egyik kedvenc íróm. A mobil c. könyvét nem ajánlom, a többit viszont igen. Itt van pár olyan könyv is, amit nem írtál, de hátha kedvet kapsz hozzájuk:

Ragyogás - egy vidéki szállodába keresnek téli gondnokot, a családjával a hó fogságába esnek és rémisztő dolgokat élnek át együtt.

Az- Egy szörnyszerű bohóc kísért egy kisvárosban. Néhány gyerek tinédzserként szembeszáll vele és legyőzik. Évekkel később újra megjelenik, felnőttként elhatározzák, hogy elpusztítják.

Christine - Egy fiú élete első autóját megvásárolja. Egy régi, rossz járműről van szó, amely egy idő után átveszi felette az irányítást

Csontzsák: egy író alkotói válságát éli meg, vidéki házához utazik, ahol egy régi gyilkosság miatt furcsa dolgok történnek. Kiderül, hogy a szereplők felmenői ismerték egymást és ez a leszármazottakat is összeköti.

A kívülálló - Egy férfit gyilkossággal vádolnak meg, azonban a bűncselekmény elkövetésének idejében egy könyvbemutatón vett részt, a helyi televízió közvetítésén is látszik. Hogyan lehetett egyszerre két helyen, erről szól a könyv.

Állattemető - egy ősi indián temető segítségével halott állatokat lehet feltámasztani, de megváltozik a viselkedésük, ez pedig nyomasztja az egykori gazdákat. Mi történik, ha egy embert próbálnak meg feltámasztani...

Álomdoktor - a Ragyogás folytatása

2020. dec. 31. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Amiket nem írtam azért nem írtam, mert már olvastam majdnem mindent :)
2021. jan. 1. 00:26
 6/15 anonim ***** válasza:

A menekülő embert is? :)

Engem az fogott meg a legjobban, meg a "Holtsáv".

2021. jan. 2. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nem, azokat nem :) Most olyan könyveket soroltam fel, amiket megvettem már, de még nem olvastam. A ragyogást igen, de nem végig és nagyon régen.

Van még amit nem írtam ide és már megvan, de majd szépen sorjában :) Most fejeztem be pár nagyobb terjedelmű könyvet (A kívülálló, Csipkerózsikák, Az) szóval lehet valami kevésbé terjedelmeset választok.

2021. jan. 5. 01:43
 8/15 anonim ***** válasza:
Az összeset olvastam, mindegyik nagyon jó. Nekem ami a legjobban tetszett a Kedvencek temetője és a Minden sötét, csillag sehol-ban a Dagadt sofőr. De az összes nagyon szupi
2021. jan. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
A Ragyogás után érdemes egyből elolvasni az Álomdoktort, ugyanolyan jó a kettő?
2021. jan. 6. 23:09
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen más hangulatú. Én azt javaslom, hogy közötte olvass valami mást (nem is feltétlen Kinget), hogy ne legyenek hamis elvárásaid.


Plusz még ha ugyanolyan is lenne, nehéz lenne átemelni, hogy lerakod a Ragyogást, ahol a gyerek 5 éves, aztán ugyanazzal a mozdulattal veszed elő a folytatást, ahol már 35.


Már ki is olvastad a Ragyogást, vagy csak előre tervezel?

2021. jan. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!