Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mivel tud többet egy ebook...

Mivel tud többet egy ebook olvasó mint egy telefon/tablet?

Figyelt kérdés
Elég húzós áruk van, érdemes beruházni egy dedikált ebook olvasóra?

2021. jan. 1. 23:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%

Én úgy tudom, hogy jobb a szemnek(valami szemkímélő cucc), meg jobb rajta olvasni

Nekem ilyeneket mondtak

2021. jan. 2. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
54%

Az ebook lényege, hogy nem bántja a szemet. A kijelzőben tinta van és nem pixelek sugároznak. Az egyszerűbb ebookok ezért nem is világítanak, sötétben lámpa mellett lehet őket olvasni. Az újabbakon már van világítás, de itt sem a pixelek világítanak, mint egy telefon kijelzőjén.


Mivel tud többet? Igazából, csak ennyivel. Plusz, az eszközök egy részénél vannak még funkciók, amik jók az olvasásnál. Idézetek mentése, webshop, ilyesmik.


Érdemes e beruháznod rá? Attól függ. Ha évente 1-2 könyvet olvasol, akkor szerintem nem. Ha többet és hordoznád is, akkor igen.

2021. jan. 2. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
13%
Semmivel. Ugyanúgy rongálja a szemed, ha állandóan azt olvasod. Plusz semmivel sem tud többet, mert csak olvasni tudsz rajta, mást nem.
2021. jan. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tinta van benne, a technológia neve e-ink. Itt az a lényeg, hogy amíg a telefon kijelzője gyorsan villog és így mutatja a képet, addig az ebook olvasó statikusan egy képet mutat és csak akkor villan egyet, mikor lapozol. Ezért sokkal kényelmesebb a szemnek. A számítógépnél is a gyors villogás az, ami bánt.

Másrészt a fényr is máshogy működik, megintcsak jobb a szemnek.


Én azt is kiamalném, hogy baromi sokáig bírja egy töltéssel. Pár hetente töltöm egyszer. Nem az van, hogy a nap felénél lemerül, ha sokat piszkálod.

2021. jan. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 b1812567 ***** válasza:
100%

Fentebb már leírták, ezekben nem lcd kijelző van, ezért nem vibrál, nem világít, kellemesebb a szemnek. Valamint hosszabb az üzemidő, jellemzően elég pár hetente feltölteni.

Továbbá rengeteg könyv ráfér, ami nagy előny, ha több könyvet szoktál egyszerre olvasni, vagy magaddal cipelni (például nyaralásra).


Készüléktől függően a könyvek beszerzése is egyszerűbb, ha áll mögötte megfelelő háttér (mint pl. a Kindle készülékek esetén az Amazon boltja). Bár ez főleg az idegen nyelven olvasóknak előny.

2021. jan. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van ebook-olvasóm, szerintem a legfontosabb előnye, hogy tűző napon is tökéletesen olvasható bármilyen szögből, és némelyiken vannak lapozógombok, amik télen jönnek jól ha pl. buszon kesztyűben olvasol. Más esetekben egy telefon/tablet is tökéletesen megfelel. Mellesleg némely ebook-olvasón Android fut és esetleg Google Play is van a harmatgyenge hardver mellett.
2021. jan. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
67%
Nyílván azért találták fel az e-book olvasót, mert jobb, mint egy mobil...
2021. jan. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
#7 Érvelj.
2021. jan. 3. 16:03
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

#6 vagyok. Még egy pár dolog

Pro

- pehelykönnyű

- ha nincs aktivitás/világítás, nem fogyaszt áramot

Kontra

- Lapozásnál (jellemzően 6-8 oldalanként) a kijelző inverzbe vált, aztán vissza, hogy "tisztítsa" magát, ne maradjon ott halványan az előző lap, ez a technológiából adódik. Az első modelleknél tudtommal minden lapozásnál tisztított. Így is előfordulhat valami "maradék", amit kézi frissítéssel lehet eltávolítani, bár az enyém kb. 4 éves modell, talán azóta történt változás. Amúgy ez annyira nem zavaró.

- Viszonylag gyenge hardver az alacsony fogyasztás miatt, de ez nem érződik, hacsak nem akarsz pl. böngészni

2021. jan. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
7: A technológia kb. 15 éves, akkor legfeljebb PDA-k voltak.
2021. jan. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!