Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » _Nektek is a kötelező olvasmán...

_Nektek is a kötelező olvasmányok vették el a kedvetek az olvasástól?

Figyelt kérdés
Én így voltam ezzel úgy 25 éve. És úgy látszik hogy nem egyedi eset, mert most a lányom is ugyan ezen ment keresztül, ugyan azon könyvnél. Ez a Kincskereső Kisködmön. Nekem ez az olvasási- és az élet kedvem úgy 80%-kát vette el, annyira lehangoló volt, a maradék 20%-at meg az Egri Csillagok. Kellett jó 15 év hogy újra el kezdjek olvasni.

2021. jan. 2. 11:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
93%
Minden kötelező olvasmányt évekkel később, önszántamból olvastam el.
2021. jan. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Fúj, utáltam hogy kötelező xy könyveket elolvasni ami nem érdekelt.

Imádok szabadon olvasni.

Egy kötelező sem volt köztük soha. Azokat azóta sem olvastam el, egyszerűen nem érdekel. 1-2 kötelezőnél volt az, hogy végigszenvedtem, de halál unalmasak, nem is emlékszem mi történt bennük, annyira nem kötöttek le. Már elolvasás után is gondot okozott visszaemlékezni, közepesnél sose kaptam jobb jegyet belőlük.

Most már 35 éves leszek lassan, én személy szerint imádok olvasni, de csak a saját érdeklődésem szerint, szabadon választott könyveket.

Szerintem komolyan el kéne gondolkodni azon, hogy szabadon választhatóvá teszik az olvasott könyveket az iskolákban, ahelyett hogy bizonyos könyveket kötelező elolvasni. Mert így sok gyereknek, tininek elveszik a kedvét az olvasástól. Ahogy tapasztalom a környezetemben, sokaknak egy életre. A régi osztálytársaim/ismerőseim 95%-a azóta sem vett egy könyvet se a kezébe.

2021. jan. 4. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
79%
Nem vették el a kedvem, sok kötelezőt már évekkel előbb elolvastam, mint amikor tanultuk volna. Utána mégegyszer. (János Vitéz; Toldi ) volt amit később többször is elolvastam( Egri csillagok, Pál utcai fiúk, Légy jó mindhalálig).Nekem tetszettek.
2021. jan. 4. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig is szerettem olvasni, de azt, amit a kötelezőkkel műveltünk, az jó időre elvette a kedvem, elolvasni szerettem, de elemezgetni nem. Egyébként olvastam én középiskolásként is, csak mást. A szépirodalomra érettségi után három évvel tértem vissza, amikor már a magam kedvéért olvastam, és nem kellett senki kedvéért olyan dolgokat belelátni, amiket, ha megfeszültem, se láttaam bele.
2021. febr. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
85%
Allitolag ennek az az oka hogy ilyen nehez es szaraz konyveket olvastatnak velunk hogy a kesobbi eletunkben ne nagyon legyen kedvunk egy konyvet sem felnyitni igy ne tudd magadat kepezni illetve megismerni az elet valodi ertelmet szepsegeit. Igy a rendszert sem fogod megkerdojelezni!
2021. jún. 22. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!