Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Elolvasnátok egy olyan regényt...

Elolvasnátok egy olyan regényt (ami mondjuk urban fantasy), itt játszódik Magyarországon, viszont egy kitalált, a valóságban nem létező megyében?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy magyar neveket, megnevezéseket használna fel, de részben a saját kis kitalált világában, egy buborékban, ami maga a megye.

Azért gondoltam egy ilyen megvalósításra, mert így részben adott, amit ismerek, a másik részben viszont azt találhatok ki, amit szeretnék.



2021. jan. 12. 13:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretem az Urban fantasykat szóval nem.

De egyébként ha azért kérded, mert a könyv magyarországon lenne. Engem nen zavarna, ha MO-n játszódna a cselekmény

2021. jan. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kifejezetten tetszik ez az ötlet.
2021. jan. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Maga az elképzelés nem újkeletű dolog.

Pl Lovecraft novelláiban se valós helységek szoktak lenni (Dunwich, Innsmouth, Arkham). Bostonhoz közel vannak a sztori szerint, térkép is van hozzájuk, de nem valós helyek.


De random (bárki által írható) regényeket nem szoktam olvasni, így bem hinném, hogy elolvasnám.

2021. jan. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igen, tudom. Stephen King is talál ki városokat.

A cselekmény szempontjából fontos, hogy ne csak ember lakta helyek legyenek benne, de maga a vadon is szerepeljen, esetleg egyéb dolgok. Ezért gondoltam egy egész megyére.


Nem kötekedésből írom, de mindegyik regény random, nem? Mármint bárki írhat egy történetet.

2021. jan. 12. 14:19
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezer éve használnak magyar kitalált településeket a magyar írásokban! Szóval nem értem, mi a kérdés? Ezt már rég alkalmazzák. Ilyen híresebb kitalált települések regényekben-filmekben pl:

Bakonybánya, Csát, Ilosva, Hercegudvar, Öregberény, Balatonbogdány, Derékfalva, Fácánpuszta, Makkosfüzitő, Nádasterebes, Rigókő, Oroszvár,


és a leghíresebb: Nyírmadocsa, a rezedaszagú falu.


Lefogadom valamelyikről már hallottál is, pedig ez mind kitalált. (Több is van, de kb ennyi jut eszembe! Az embereket pedig nem zavarta, hogy kitaláltak, hanem legtöbbjük beépült a köztudatba.)

2021. jan. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Ha érdekel a történet elolvasom, ha nem érdekel a történet, nem olvasom el. A fenti koncepció önmagában édeskevés ahhoz, hogy bármit írni tudjak róla.
2021. jan. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ez nem egy koncepció, csak egy kérdés. Felesleg bármi mást belelátni.
2021. jan. 12. 20:17
 8/11 anonim ***** válasza:
16%

Hová kívánsz besuvasztani egy egész megyét? Azért az országnak vannak határai, egy ilyen a hitelesség kárára mehet.

Egy kitalált város, falu teljesen jó. A környéke sem kell, hogy ismert legyen, de a fél országnyi vadonnal óvatosan. Bear Grylls nem itt fig hetekig kóborolni, de szép erdőségeink vannak, nem kell hozzá egy egész megyényi terület.

2021. jan. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Egy megyényivel nagyobb lesz Magyarország, Európa, a világ. A Duna meg nem 2800 valamennyi kilométer lesz összesen, hanem mondjuk 3000 km. Tehát igazából bárhova be lehet. Ebben én nem látok problémát, illetve nem az a lényeg, hogy ez hogyan megvalósítható földrajzilag. Nyilván néhány határ átrajzolásával kivitelezhető és meglévő földrajzi képletek kiegészítésével, továbbgondolásával. A határok arra jók, hogy átrajzoljuk őket.

Ha pedig majd ettől is hitelesebb akarok lenni, akkor esetleg utánajárok, hogy a megnövekedett gravitáció miatt mi változhat a kozmoszban elfoglalt helyünkben(?). De ez kétlem, hogy meg fog történni. Nem fog a szokásosnál több meteor záporozni a bolygóra, a becsapódások ereje sem lesz nagyobb, leginkább minden marad a régiben, mert ami itt a megszokott, ott is az lesz. Ha majd valaki felmérgesedik azon, hogy a földrajz szabályai és határai után a fizika szabályait is átírtam, akkor attól majd bocsánatot kérek. Mind követünk el hibákat, olykor szándékosan vagy nem törődve.

Ok?

Nem akartam egyébként ennyire belemenni.

Bear Grylls nem hiszem, hogy az én vadonjaimban szeretne túrázni. Viszont tényleg nem kóborolna benne hetekig, ezt megerősítem.

2021. jan. 12. 21:42
 10/11 A kérdező kommentje:

Megjegyzés, mert látom van lepontozás:

Senkit sem én pontoztam le. (Ha esetleg felmerülne a gyanú.)

Mindenkinek nyomtam zöldet.

2021. jan. 12. 21:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!