Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Elolvasnátok egy olyan regényt...

Elolvasnátok egy olyan regényt (ami mondjuk urban fantasy), itt játszódik Magyarországon, viszont egy kitalált, a valóságban nem létező megyében?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy magyar neveket, megnevezéseket használna fel, de részben a saját kis kitalált világában, egy buborékban, ami maga a megye.

Azért gondoltam egy ilyen megvalósításra, mert így részben adott, amit ismerek, a másik részben viszont azt találhatok ki, amit szeretnék.



2021. jan. 12. 13:51
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Off. 5-ös válaszadónak: Oroszvár létezik, a családom egyik ága onnan származik. :) Már nem Magyarország része, de 1947-ig az volt. Azon kevés területhez tartozik, ami a trianoni döntés után még magyar terület maradt, de a 2. vb után elcsatolták.


On. Szerintem működhet a kérdező ötlete, ha jó a kivitelezés. Két dolgon csúszhat el szerintem: ha rosszul alkotod meg a megyédet, és emiatt nem lesz életszerű, vagy azon, ha túlságosan is olyan, mint az igazak, és az olvasó csak pislog, hogy ezért miért volt szükség egy kitalált megyére? Nehéz lesz megtalálni az arany középutat. :)

2021. jan. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!