Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Harry Potter-ben, amikor...

A Harry Potter-ben, amikor Voldemort megölte a Jamest és Lilyt, akkor ugye Piton odament a házba, és Lilyért sírt, de akkor a Fidelius még működött, mert Pettigrew még életben volt, nem? Szóval ez azt jelenti, hogy Piton tudta, hogy hol voltak?

Figyelt kérdés
2021. febr. 2. 13:01
 1/4 anonim ***** válasza:
72%
Nem. Ez azt jelenti, hogy Pettigrew elmindta a címet Voldemortnak. Piton hiába tudta volna, ő nem tudja tovább adni az információt Voldemortnak.
2021. febr. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%

Rossz kategóriában vagy ;) Ez a jelenet csak a filmekben létezik. Piton a könyvekben sosem járt James és Lily házában.

A könyvekben annyi történik, hogy Dumbledore irodájában gyászol. Dumbledore közli vele, hogy Harry életben maradt és hogy ha igazán szerette az anyját, akkor segít megvédeni Harry-t, amikor Voldemort visszatér. (Szeretném azt hinni, hogy "csak" annyira volt görény, hogy elfogadja, ha Lily csatában esik el és nem az ő lelkén szárad, annyira viszont nem, hogy a síró porontyot pont leszarja.)

2021. febr. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, bocsánat, félre értettem a kérdést. Igen, a második válaszolónak igaza van. Az a jelenet a könyvekben sosem történt meg. Valójában nincs is hova bepréselni, akkora volt a forgalom aznap.

Voldemort megölte őket, meghalt. Jött Hagrid Harryért, jött Sirius Harryért, jött Féregfark Voldemort pálcájáért... Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy Pitonnak lett volna ideje ott sírni, mert akkora volt a jövés-menés. És később nem keveredett gyanúba, mármint a Lily iránti megszállottsága, tehát senki nem látta meg. Pettigrew Voldemortnak mondta csak el a címet. Azonban szerintem ez azon az éjszakán szűnt meg, de nem vagyok teljesen biztos benne, aránylag régen olvastam a hetedik részt.

2021. febr. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tekintsünk el attól, hogy ez csak a filmben volt!

Pettigrew halála előtt is már megszűnt a Fidelius-bűbáj. Amikor Harry és Hermione a hetedik részben elmentek Godric's Hollow-ba, mindketten látták a házat. És graffitik is voltak mindenféle emberektől, akiknek akkor szintén kellett tudniuk, hol van a ház. Különben nem tudták volna, hova kell graffitizni.

A ház romokban állt, lehetséges, hogy amikor az átok visszacsapódott Voldemortra és szétrombolta a fél házat, valahogy a Fidelius-bűbáj is tönkre ment. Hagrid mondta is, hogy még azelőtt el kellett vinnie baba Harryt a helyszínről, mielőtt a muglik felfigyelnének a dologra, azaz a muglik elvileg láthatták akkor a házat.

De szerintem ez a jelenet akkor se történhetett meg. Mint ahogy az előttem lévő írta, túl nagy volt a forgalom azon az estén a házban. Másrészt pedig Piton Fidelius-bűbáj nélkül se tudta volna, hol van a ház, hiszen a Roxfort után ő beállt halálfalónak, Lily a rend tagja lett, nem hiszem, hogy megadták volna egymásnak a címüket. Maximum az lehetséges, hogy Dumbledore megszánta Pitont és ő mondta el neki, miután már nem működött a Fidelius-bűbáj, hogy hol van a ház, hogy Piton el tudjon oda menni elbúcsúzni a szerelmétől.

2021. márc. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!