Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvtárba jártok, vagy...

Könyvtárba jártok, vagy megveszitek a könyveket amiket szeretnétek elolvasni?

Figyelt kérdés
barátom mindig mondja, hogy miért nem megyek inkább könyvtárba és kölcsönzök ki könyvet ahelyett hogy megvenném,és pénzt adok ki érte, mert miután elolvasom felrakom a polcra...de ez nem mindig igy van, mert ha nagyon jó egy könyv akkor többször is elolvasom, ti hogy vagytok ezzel?
2010. aug. 16. 13:19
 1/10 anonim ***** válasza:
megveszem a könyveket,valahogy jobb érzés olyan tudattal olvasni ,hogy az enyém :) és szeretem amikor a polcomon ott sorakoznak a SAJÁT könyveim. (:
2010. aug. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő. Ami érdekel, számomra értékesebb könyvet megveszek (illetve folytatásos könyveket). De könyvtárba is szoktam járni, ha megtetszik valami, kiveszem.
2010. aug. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Általában könyvtárba járok, mert sajnos nem tehetem meg, hogy megvegyem őket. Tudom, hogy anyukám jobb helyre is el tudja rakni azt a pénzt, ezért nem kérek tőle... :/

De például, amit már amúgy is alapból rengetegszer elolvastam, azt meg is vettük. :) Illetve egynéhányat, ünnepekkor. :)

2010. aug. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Is-is. Vannak könyvek, amit elég egyszer elolvasni, azokat csak kiveszem a könyvtárból.

De már úgy is jártam, hogy kivettem valamit, elolvastam, visszavittem, pár hónap múlva újra kivettem, megint nagy élmény volt, harmadjára pedig már megvettem, hogy legyen saját példányom.

Persze olyanok is vannak, amiket azonnal megveszek, amint megjelenik, főleg a több kötetes könyvek, pl. S. King: Setét Torony-évekig vártam rá, mire teljes lett a sorozat. A nagy kedvenceim általában a polcra kerülnek, ha megengedhetem magamnak.

2010. aug. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Könyvesbolt és antikvárium.

Volt, hogy 200-ért vettem könyvet antikváriumban, az már majdnem ingyen van. De az az érzés, hogy az az én saját könyvem, jó érzéssel tölt el. Szeretem ott tudni a polcomon.

2010. aug. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
könyvtrába és ha tetszett megveszem
2010. aug. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én régebben ha érdekelt valami, akkor megvettem, bár erre ritkán lehetett alkalom, mivel nincs saját pénzem, így általában az ünnepekre állítottam össze egy hosszú könyv listát. Aztán egy éve beiratkoztam a könyvtárba, azóta csak akkor veszek meg könyveket, ha nagyon tetszettek és szeretném őket a polcomon tudni, illetve ha nincsenek meg a könyvtárban. Más esetben nem, de ez egy remek gazdaságos megoldás, nagyon szeretek könyvtárba járni.


16/L

2010. aug. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
én is könyvárba járok, mert mai könyvek nagyon drágák, egyedül az alkonyat könyveket vettem meg, mert azokat "muszáj" volt:)
2010. aug. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
56%

Én dolgozom, kapok fizetést, és úgy osztom be, ahogy nekem tetszik :)

Faluban lakom, ahol könyvtár nincs, viszont a közeli városban van egy kis Alexandra, ahova kéthetente betérek (csak körülszaglászni!). Ha valamit nagyon akarok, azonnal megveszem, lecsapok rá, és legfeljebb hó végére koplalok egy hetet. Sajnos meglehetősen szenvedélyes "ragadozó" vagyok, ami a könyveket illeti :)

Viszont regisztrálva vagyok egy netes könyváruházban is, ahol gyakorlatilag hetente más-más akciók vannak, és lehet antikvár könyvet is szerezni. Okés, hogy 600 Ft a házhozszállítás, de még így is nagyon-nagyon megéri, mert párezer forintból olykor 4-5 könyv is kitelik. Azon az oldalon is rendszeresen szétnézek.

(Bezzeg a jelenlegi télikabátomat már negyedik tele nem vagyok képes lecserélni, pedig akkor is turiban szereztem. Mondom, a szenvedély...:))

2010. aug. 17. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én mindig megveszem. Szeretem látni a polcon, ha elsétálok előtte bármikor levehetem, bele olvasok. Emellett a kedvenc íróim könyveit gyűjtöm is, szóval feltétlenül meg kell vennem. Valamint azt is fontosnak tartom, hogy ha egyszer soká lesz egy gyerekem akkor majd olvasgassa "anya könyveit" mint ahogy én olvastam az anyukámét :) Szerintem valamilyen szinten, így is fel lehet fedezni, hogy milyenek voltak a szülők mikor még nem éltünk :)
2010. aug. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!