Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szoktatok könyvtárba járni?

Szoktatok könyvtárba járni?

Figyelt kérdés

Milyen céllal?

Mit vesztek ki (kötelezők, dolgozathoz anyagot stb...)?

Milyen településen laktok? (megyeszékhely/város/község/falu)

Miért szerettek/nem szerettek könyvtárba járni?

Szoktatok ott tanulni?


2011. júl. 12. 20:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

1. Cél: Keresni valami jó könyvet:D

2. Én csak a saját szórakoztatásom miatt járok könyvtárba, hogy olyan könyveket vegyek ki, amikkel "szórakoztatom magam". Dolgozathoz anyag van a neten is:)

3. Kisvárosban lakom, de a közeli megyeszékhely könyvtárába is be vagyok iratkozva:)

4. Nem.

2011. júl. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, egyet kihagytam:D Szóval:

4. Szeretek könyvtárba járni, mert nagy a választék, és a minimális tagsági díjon kívül ingyen van.

5. Nem szoktam ott tanulni.

2011. júl. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Igen

Elkísérni valakit.

Ami megtetszik.

Város.

Nem szeretek mert jobban szeretem ha saját könyvem van amit mindig ott van a polcomon és jó mert látok új dolgokat és ha valamit láttam neten akkor azt megtudom nézni, hogy tényleg megvegyem-e.

Nem.

2011. júl. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen. (Most nem, zárva van.)

Keresek egy könyvet.

Bármit, amire éppen szemet vetek. Van egy kb. száztagú listám, folyamatosan cserélődő tagokkal, tuti, hogy valamit találok. De megesik, hogy épp egy dolgozathoz (esszéhez) keresek anyagot.

Főfalu, Budapest.

Szeretem, mert nekem ez sokkal olcsóbb, mintha megvenném a könyveket (van, amit kapni sem lehet már), nagyon sok mindent megtalálok ott. Gyakran olyanokkal is találkozom, amiről addig nem is hallottam. Nem szeretem benne a "könyvtár-paradoxont": egy többkötetes műnek MINDIG CSAK a második része van bent, ha éppen kivenném. Komolyan, eddig egyszer sikerült egy kétkötetes Armadát megszereznem, azt is csak véletlenül. Ha az első rész bent van, akkor biztosan sokkötetes (pl. hat-hét, vagy sorozat), és azok sehol.

Ritkán, mivel elég zsúfolt, de az egyik vizsgámra ott készültem. Kissé hideg volt.

2011. júl. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat ment a + még jöhet több is :)
2011. júl. 12. 23:47
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

1.:Hogy kevegyek valami jó könyvet.

2.:Valami olyan könyvet ami érdekel..álltalában könyvesboltam nézelődöm és utána megnézem hogy bennt van-e a könyvtárban hogy ne kelljen megvennem..mert úgyis csak egyszer max.kétszer olvasnám el.

3.:falu,de a szomszédos városba járok könyvtárba,mert ott nagyobb a választék.

4.:Nem tudom..jó találni egy olyan könyvet ami érdekel.

5.:Nem,csak egyszer fordult elő de akkor is azért mert lekéstem a buszt:)

2011. júl. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Általában a suli miatt jártam be, és néha néha találtam pár olyan könyvet ami különben is megtetszett és kivettem. A közeli városiba járok/jártam, de kevés a magyar nyelvű könyv és azok közül és mégkevesebb az olyan ami tetszene. itthon viszont sok könyvem van (1000+), és inkább ezek közül szemezgetek, vagy letöltöm netről, vagy megveszem...

Szoktam volt könyvtárban tanulni, elég sokat, mert csend volt és nyugalom (nem úgy pl mint egy zajos kolesz szobában)

2011. júl. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én szoktam, 15 évesen kezdtem, ma 20 vagyok. A nyáron kivételesen sokat vagyok könyvtárban, könyvtáros lettem :)


- Cél: régebben internetezés és a magazinok megnézése(kb. 1 évig egy városi könyvtárban), aztán ahogy benőtt a fejem lágya, kölcsönzés céljából.

- Kiveszek: Eleinte kortárs írók regényei. Mostanság: kortársak novellái, versei miatt keresek könyvet, hogy tanuljak tőlük. És pár hónapja a szcientológia és pszichológia is érdekel, és az NLP.

- Kis faluban lakom, de a városi könyvtárba jártam évekig, most a helyibe.

- Én szeretek járni, mivel folyton úgy érzem, még mindig nem tudok eleget. Néha csak szabadidőmben, vagy amíg a buszra vártam beugrottam olvasgatni.

- Sosem tanultam ott, pedig direkt van tanulósarok és olvasóterem. Valahogy eszembe sem jutott ez, mert otthon is jól ment, megy a tanulás :)


És valahogy mindig olyan osztályba kerültem, ahol ciki volt a tanulás (mert hát ilyen is van). Így aztán egy ideig nem is tudták a többiek, hogy miért nem érek rá velük lógni. Az, hogy a régi iskolatársak közül sok lett a közmunkás, jelez 1 szintet, amit én nem akarok soha elérni (a mai napig jóba vagyok velük, csak magamnak nem azt akarom). Szóval nálam magasan rezeg a léc.


Légyszi nem félreérteni, aki nem olvas, az is lehet jó, és viheti sokra, csak én nem így tapasztaltam.

:):)

2011. júl. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Mi az oka annak hogy kevés a magyar nyelvű könyv utolsó előtti?

16:59 köszi a tartalmas választ :D és tényleg én is így tapasztalom, hogy általában sokkal értelmesebb egy olyan, aki, ha nem is rendszerességgel, de olvas, mint egy olyan aki dettó SEMMIT!

2011. júl. 13. 17:26
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

1. Az írásaimhoz (fantasy) kutatómunkát végzek.

2. Szakirodalmat. Régebben olvastam pár könyvtári regényt is, de jobb szeretem, ha vagy letöltve ott vannak a könyvek a gépemen, vagy a polcaim sorakoznak =)

3. Városban lakom, itt van egy könyvtár, három szintes, szép nagy egy kisvároshoz képest =)Viszont Pécsen (megyeszékhely)) vagyok kollégista, nemrég nyílt meg a Tudásközpont, és imádom =D

4. Szeretem a hangulatot, hogy annyi könyv vesz körül. Gyönyörű csend van, és ki tudja melyik polcon találok valami sötét titkot, amibe véletlenül belekeveredtem *túl sok filmet néz*

Nem szeretem, mert annyi könyv van, amit otthonra is nagyon szeretnék, de valamiért nem tudom megszerezni, ez úgy tud zavarni =D

5. Nem.

2011. júl. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!