Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Igaz, hogy alkohol hatása...

Igaz, hogy alkohol hatása alatt jobban lehet könyvet írni?

Figyelt kérdés
Stephen King legjobb könyveit úgy írta meg, hogy napi 20 25 sört ivott meg elmondása szerint, és 3 órát volt józan naponta. Én egyáltalán nem iszom, csak kíváncsi vagyok erre :D

2021. febr. 12. 21:55
 1/10 anonim ***** válasza:
27%
Már halott lenne a foszer vagy sör hasa lenne ha ezt a praktikát használná.
2021. febr. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

Több dolog jutott eszembe.

Stephen King népszerű, de szerintem bőven nem az írás alfája és omegája. Nem kell csak és kizárólag belőle kiindulni. Van nagyon sok másik író, akik jók, de nem isznak. Mindenkinél más, hogy mi működik neki. Van olyan író, aki csak otthon, elzárkózva tud írni, más meg szociálisan nagyon aktív és ez inspirálja.


Aztán Kingnél nem csak a pia volt, hanem kokain, valium, xanax... Ő azért elég sok tudatmódosító mindent tolt. Csak a piát említeni nem teljes kép.


Nekem személy szerint nem érné meg ilyenekkel tönkretenni az emberi kapcsolataimat, éveket "elveszíteni", potenciálisan tönkretenni az egészségemet. Nyilván az írás lehet fontos az embernek, de beledögleni nem akarok. A családomat, szeretteimet megnyomorítani azzal, hogy látják, ahogy lassan teszem tönkre magamat megintcsak nem akarnám.

2021. febr. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

(Lehet, csak pár könyvnél/jelenetnél használta, de mindnél tuti nem, mert az tényleg alkohol mérgezés gyanús)

Amúgy ez attól is függ, ki hogy érzi. Rengeteg író költő fogyasztott akár egyébb tudatmódosító szert is, és ez ihlette meg őket, de van akinek meg kell a józan gondolata, hogy össze tudjon szedni egy könyvet.

Nyilván műfajtól is függ, mert fantasy vagy horror témában el lehet szálni bármerre, de valami reális témánál nem árt a teljes tudat. De lehet, hogy akár egy kevés alkohol is elég lehet ahhoz, hogy valakinek könnyebben jöjjenek a gondolatai, de 20 sörrel már ellenkező hatást fejthet ki.

2021. febr. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

3


Attól függ mekkora, milyen erős az a sör.Amerikában szerintem a kisebb kiszerelés az elterjedt.Ha 0,33 literes, akkor abból egész napra lebontva nem olyan nehéz meginni húszat.

2021. febr. 13. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ízlés kérdése is. Én pont most olvasom az Azt, de nagyon nem haladok vele. Pedig elvileg ez a sikerkönyve amit végig full beállva írt (pia, egyéb tudatmódosítók), de nekem pont kevésbé tetszik, mint pár kevésbé híres regénye. Lehet azért, mert én a józan King-et jobban bírom. Az Az valahogy nekem nagyon vontatott a sok tájleírással, meg a két idősíkkal.
2021. febr. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, majd írj, hogy mi volt a véleményed a... meglepi jelenetről. Szerintem ha elérsz odáig, tudni fogod. Nekem nem elfogadható.
2021. febr. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem az első King könyvem Az volt, és nagyon tetszett. Melyik a meglepi jelenet? Nem akar leesni.
2021. febr. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Csatorna. Kiskorúak nagyon szeretik egymást, ami elvileg mély.
2021. febr. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

7


Olvastam pár King könyvet.Ezt pont nem.De ahogy hallottam van benne valami sex jelenet a végén a gyerekek között.Bizonyára arra gondolt.De te olvastad jobban tudod.Tedd helyre ha hülyeséget írtam.

2021. febr. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ady Endréről is elmondható hogy nagy ivásból kijózanodva irt jókat .
2021. febr. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!