Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Harry Potternek tényleg ez...

A Harry Potternek tényleg ez lett volna a befejezése?

Figyelt kérdés
Médiatanárunk mondta, hogy Rowling először Voldemort győzelmével akarta lezárni a könyvet, viszont ez a rajongóknak (érhető módon) nem tetszett, és végül emiatt egy ilyen "közönségtalálkozón" döntött úgy, hogy végül a jó oldal győz. Azt is mondta (a tanárunk), hogy ebből rengeteg hír született a nemzetközi sajtóban is (beleértve Magyarországot is), én viszont nem hogy magyarul de angolul sem találok róla semmit. Szóval esetleg aki már idősebb és közvetlenül a megjelenésük után olvasta a könyveket (tehát ebből kifolyólag ha volt ilyen hír akkor azt is olvashatta), az meg tudná mondani hogy akkor most tényleg így volt vagy nem?

2021. febr. 14. 11:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Én semmi ilyenre nem emlékszem. Valószínűnek tartom, hogy csak valami urban legend, vagy a tanárotok kicsit hamar elhitte a pletykákat.
2021. febr. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Én arról hallottam, hogy Rowling eredetileg nem akarta megölni Fredet, hanem Ront helyette, és úgy Harry és Hermione összejött volna. De ő is azt akarta, hogy a jó győzzön. Aztán a kiadója meggyőzte Ront illetően, így lett ez, a mostani verzió.
2021. febr. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Én ilyenről sosem hallottam.
2021. febr. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Én is hallottam ezt akkoriban, de ez csak urban legend.
2021. febr. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%

[link]

Itt is írnak róla a vége felé, bár nem teljesen úgy, ahogy én mondtam.

#2 es

2021. febr. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%

"26. Harry Edevis tükrében

erősnek és halhatatlannak látta magát."


Uhm...de nem ezt látta a tükörben...

2021. febr. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%
Ez hülyeség. Semmi ilyesmiről nem halottam.
2021. febr. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%

Már az első vagy második kötet megjelenésekor megvolt az utolsó fejezet, az ügyvédje őrizte a páncélszekrényében.


A tanárotok talán csak példálozni akart valamit; esetleg Darren Shan regénysorozata zavart be neki, mert a vámpíros könyveknek lett volna még pár része, amiben azzá vált volna Darren, amivé Tiny akarta, majd lázadt volna fel, s rombolja le a pokoli rendszert.

Lényeg a lényeg, a tanárod benézett valamit.

2021. febr. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%
Tudomásom szerint Rowling pont, hogy jó előre, tudatosan megtervezte a fő cselekményszálat és lezárását, és nem ilyen közönségtalálkozók befolyásolták.
2021. febr. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
68%

Lehet, hogy a végén elment más irányba, de a Harry Potter mégiscsak egy gyerekkönyv... Abban pedig nem szokás, hogy a gonosz nyerjen...

Amúgy nem hallottam még semmit ilyesmiről, csak szerintem ez elég valószínűtlenül hangzik

2021. febr. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!