Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Jókai valójában a maga korabel...

Jókai valójában a maga korabeli ponyvaíró volt?

Figyelt kérdés

2021. febr. 25. 17:38
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Nem. Jókai szépirodalmat írt. A szépirodalom nem ponyva.


Az, hogy a maga idejében népszerűek voltak a könyvei, nem jelenti még azt, hogy ponyvát írt.

2021. febr. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Inkább az "irodalom határterületébe" sorolnám. Vagy a ponyva és a szépirodalom metszetébe. Papírborítós, szélesebb rétegek számára is kapható, szórakoztató, könnyedebb olvasmány volt, ami nem ás túl mélyre (tehát ponyva), ugyanakkor valamelyest szépirodalmi igénnyel íródott, szimbólumokat, motívumokat, egyéb irodalmi eszközöket is tartalmaz.
2021. febr. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%
Sablonosabbak a művei a mai regényeknél, de semmi esetre nem lehet ponyvának nevezni, az ő korában sem lehetett. Olvass el (ha hozzájutsz) egy pár 19. századi magyar ponyvát (pl. Medve Imre), hogy lásd, milyen (volt) a ponyva.
2021. febr. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azért tettem fel a kérdést, mert több helyen is láttam, hogy ezt állították.
2021. febr. 26. 09:35
 5/8 anonim ***** válasza:
63%

Nekem mindkét irodalomtanárom is így tanította.

Nyilván egy szépirodalmi értékektől mentes ponyvát nem lehetne beemelni a kánonba, de alapvetően ponyva, legalábbis számos irodalomtörténész így gondolja.

2021. febr. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Rejtőről is azt mondták a maga idejében, hogy ponyva, ma pedig tanítják.
2021. febr. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
+ Jules Verne.
2021. febr. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
most rágom át magam életem első befejezett Jules Vernén(Verne Gyulán)híhettelen a csávó mekkora fantáziája volt-ez előtt adózni kell-de tényleg-a 300ftos könyvszekéren meg glédában állnak a könyvei/vagy 10 különnféle:()
2021. febr. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!