Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok nekem Mátyás király...

Tudnátok nekem Mátyás király korabeli regényeket mondani?

Figyelt kérdés

2015. júl. 28. 13:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Magyar regényeket? Mátyás idején még nem voltak. Ha olyan érdekel ami akkoriban játszódik akkor A törökverő jut eszembe, de ez Hunyadi Jánosról szól.
2015. júl. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bán Mór-Hunyadi-sorozata
2015. júl. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Bocs talán nem voltam világos, úgy értettem, hogy Mátyás király korában játszódó.
2015. júl. 29. 11:18
 4/7 Szász Ági válasza:
0%
Mikszáth Kálmán: Akli Miklós
2015. aug. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az Akli Miklós az 1800-as években játszódik, Mátyás király az 1400-as években élt és uralkodott. Csak 400 évet tévedtél...
2015. aug. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Birizga válasza:

Harsányi Zsolt: Mathias Rex. Itt megtalálod. Én is most olvasom (már harmadszor), szerintem nagyon jó.

[link]

2015. aug. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Mátyás korában játszódik pl. a Kinizsi Pál c. regény is, (a szerzője talán Tatai Sándor? de nem vagyok biztos benne) aztán Mikszáth Szelistyei asszonyok c. regénye, illetve van még egy ami hirtelen eszembe jut, de itt is csak a cím ugrik be: Isteni Beatrice.

Szerintem Herczeg Ferencnek is van Mátyás korában játszódó műve.

2015. aug. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!