Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért nem tudok annyit olvasni...

Miért nem tudok annyit olvasni, mint régen?

Figyelt kérdés

Folyamatosan veszem a könyveket, de idén meg egyet se olvastam. Sőt azthiszem tavaly június óta nem olvastam ki könyvet. Szeretnék olvasni, de legyen akármilyen jó is az a könyv, unom az olvasást. Mindig a sorozat nyer.

Volt nálatok ilyen hosszú kihagyás? Hogy sikerült visszaállni?

21l


2021. márc. 2. 17:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Van jelenleg. A könyvespolcom televan ki nem olvasott könyvekkel és éppen most rendeltem még néhányat.:') Most azzal próbálkozom, hogy nagy kedvenceimet olvasom újra, hátha az újra meghozza a kedvem az olvasáshoz. (Bár meg kell mondjam ilyen lassan még életemben nem haladtam egy könyvvel sem.)

Ez a "képtelen vagyok olvasni, pedig nagyon akarok" állapot nálam kb. több mint egy éve tart, de most bízom benne, hogy így sikerül kikászálódnom belőle.

2021. márc. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Pfú, nekem volt majdnem 5-6 év kihagyás.

Én általános iskolában és gimiben rengeteget olvastam. Alapvetően nem kellett sokat készülnöm iskolába, így a szabadidőm nekem olvasással ment el főleg.

Volt olyan is, hogy kiválasztottam tíz könyvet a nyári szünetre és az első héten elolvastam az összeset, utána meg ott könyörögtem anyámnak, hogy adjon pénzt új könyvekre, mert különben sz-r nyaram lesz, ha nem lesz mit olvasnom augusztusig.


Aztán az egyetem második-harmadik évfolyama körül már nagyon sok időm elment a tanulásra, szakdolgozat, gyakorlatok, akkor nagyon sok idő kiesett és így évente olvastam nagyon max 7-8 könyvet.


Aztán én pont most legutóbb újévkor fogadtam meg, hogy többet fogok olvasni, mert valahogy a karantén alatt se nagyon sikerült összeszednem magam. De most úgy voltam vele, hogy jobban ráérek, nem tudok eljárni edzeni meg tornázni, a párom most külföldre utazott hónapokig, a barátaim közül már egyik se él a városban, sehova se lehet nagyon menni, szóval minden adott volt.


Nekem ezek segítettek:

Elkezdtem követni ilyen olvasós accountokat tiktokon meg youtube-on, beregisztráltam goodreadsre, ott beneveztem egy 2021-es olvasós kihívásra, ahol bejelöltem, hogy idén 12 könyvet szeretnék elolvasni (nem mertem többet, mondom egy hónapban egy csak menni fog, mivel, hogy korábban évekig még ennyit se olvastam). Előfozettem az audible-re, hogy hangoskönyveket is tudjak hallgatni, ha mondjuk várakozok valahol, vagy vezetek, vagy csak inkább a hallgatáshoz lenne kedvem, illetve még tavaly vettem egy használt Kindle-t, hogy anagyobb terjedelmű könyveket is kényelmesen tudjam magamnál tartani, úgyhogy most engem ezek elég sok erővel töltenek el, a megcélzott 12 könyvet február végére sikerült is teljesítenem.


Ja, meg én most váltottam műfajt is, az előző években nagyon szerettem szépirodalmat, főleg magyar irodalmat olvasni vagy non-fiction könyveket, most egy kis vérfrissítés gyanánt a fantasyt vettem elő, és most nagy rajongója vagyok ennek a műfajnak, szóval ez is egy jó tipp lehet azoknak, akik unják az olvasást, hogy esetleg kipróbálni egy olyan műfajt, amit addig nem nagyon olvasott az ember.


Sok sikert!

2021. márc. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Anna Ács-Kocsis ***** válasza:
Igazából ismerős. nekem sem megy mostanában az olvasás. régebben faltam a könyveket, de most nagyon lassan haladok velük. régebben tudtam rájuk koncentrálni, de most nem megy. A koncentráció hiánya, illetve az, hogy nem tudsz rá eléggé koncentrálni. Az oka lehet stressz, fáradtság, vagy az idő és energia hiánya. amúgy nem igazán tudom, hogy mitől van. De a lényeg, azért próbálkozz,met ha sikerül, akkor onnantól nincs megállás. ;)
2021. márc. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!