Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik lehet ez a könyv?

Melyik lehet ez a könyv?

Figyelt kérdés

Általánosban az iskolai könyvtárból vettem ki anno egy könyvet, ami szerintem nem az én korcsoportomnak szólt, emiatt nem igazán értettem mindent és nem is emlékszem sok mindenre belőle, de szeretném megtalálni.


Amire emlékszem, hogy a könyv főszereplője egy fiatal, gimnazista lány volt, aki az iskolában nem volt népszerű. Azt hiszem, említve volt benne valami háború is, szerintem valamelyik világháború idején játszódott. Amire nagyon emlékszem, hogy a lánynak az iskolában franciát kellett tanulnia, de nem volt jó belőle és volt egy jegyzetfüzete/naplója, amit néha magával vitt az iskolába is. Egyszer a rádióban hallott egy francia zenét, ami megtetszett neki és meg akarta tanulni a szövegét, hogy együtt énekelhesse az előadóval, de ugye rossz volt franciából, ezért csak leírta, amit hallott és leírva zagyvaságnak tűnt az egész és egyszer francia órán a padján felejtette a füzetét, amit a tanár meglátott és elvette, majd megtalálta a francia dal "szövegét" és hangosan felolvasta az osztály előtt, akik kiröhögték a főszereplőt, majd megpróbálták kielemezni, mi akar lenni igazából a dalszöveg.


Van, aki ennyi alapján tudja, melyik könyv lehet ez?



2021. márc. 4. 12:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Gergely Márta Szöszi című könyvéből rémlik valami hasonló, de elég rég olvastam, úgyhogy nem vagyok biztos benne, hogy ez lesz az.
2021. márc. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez az! Nagyon köszönöm!
2021. márc. 4. 17:02
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is emlékszem rá.

Yves Montand: C'est si bon! (= Ez olyan jó!) népszerű slágerét értette "Szöszi bon"-nak.

2021. márc. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, tényleg olyan, mintha Szöszit mondanának :D
2021. márc. 5. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!