Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Harry Potterben ki lehet...

A Harry Potterben ki lehet Iskolaelső, Prefektus, illetve Csapatkapitány?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy prefektusoknak ötödéveseket neveznek ki, de utána csak egy évig maradnak prefektusok, vagy amíg el nem végzik a roxfortot? Ha valaki csapatkapitány, akkor nem lehet prefektus (és fordítva)? Illetve iskolaelsők csak prefektusok lehetnek?

2021. márc. 12. 18:15
 1/8 anonim ***** válasza:
27%

Rowling a roxfortot a brit iskolai rendszerről mintázta (évek, házak házpontok stb), abszolút nincs semmi egyedi benne, tehát egyszerűen utánanézhetsz, hogy az angol iskolákban hogy vannak ezek a rangok (meg bármi egyéb). :)


Iskolaelső, akinek a legjobb jegyei vannak.


Prefektus, akit megválasztanak minden évben amolyan képviselőnek (évente újraválasztják).


Csapatkapitány, akit kinevez a csapat annak.


Egyiknek sincs köze bármelyik másikhoz.

2021. márc. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Az iskolaelsőnek igazából nincs köze a tanulmányi átlaghoz, csak fura a fordítása. Ez angolul eredetiben Head Boy és Head Girl (tehát 2 van), ők pedig a hetedéves prefektusok vezetői. Persze valószínű, hogy aki Head Boy vagy Head Girl, annak az átlaga is jó, de nem kell a legjobbnak lennie.
2021. márc. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
a prefektusok hetedéves vezetői*
2021. márc. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%

Azért nem teljesen így van ahogy az egyes írja.

-Akiket megválasztanak prefektusnak az 5.évben azok egészen a 7. végéig azok maradnak,nincs újraválasztás.

Szóval mindig 24 prefektus van (8 minden évfolyamban, 2-2 minden házból)

-Az iskolaelső mindig két 7.-es prefektus lesz (egy fiú meg egy lány). De igen ezt főképp azok kapják akik jól tanulnak,nagyban hozzájárulnak az iskola dolgaihoz stb. Ők ügyelik a többi prefektust.

-A csapatkapitányt se a csapat nevezi ki hanem az adott ház feje (vagyis McGalagogy,Piton stb)

2021. márc. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem csak az lehet iskolaelső, aki prefektus is volt előtte, hiszen James Potter nem volt prefektus (Lupin volt az évfolyamukból), de később iskolaelső lett.
2021. márc. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Prefektusok is lehetnek csapatkapitányok és fordítva. Egyrészt nincs róla szó, hogy ne lehetne, másrészt ha jól tudom, Charlie Weasley mindkettő volt.
2021. márc. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen az iskolaelsős dolgot benéztem, csak annyit írnak, hogy a prefektusoknak nagyobb esélye lehet rá. (4es voltam)
2021. márc. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én így értelmeztem Rowling utalásait a könyvekben:

- Az 5. évesek közül minden évben kiválasztanak nyolc prefektust, házanként egy lányt, és egy fiút. Ők az iskola elvégzéséig prefektusok maradnak, de általában ez csak az 5. évben "nagy dolog", utána már hajlamosak elhanyagolni a teendőiket.

- A kviddicscsapat kapitányokat vagy a házvezető tanárok jelölik ki. Olyan diák is lehet csk., aki már prefektus.

- A prefektusokat minden évben Dumbledore jelöli ki, ahogy az iskolaelsőket. Ők leginkább a prefektusok közül kerülnek ki, de persze vannak kivételek (ha jól emlékszem, Harry apja is ilyen. Iskolaelső kettő van egy évfolyamon, és az iskola elvégzéséig annak számítanak, vagyis egy évig, mert az iskolaelsők a leendő hetedévesek közül kerülnek ki.

Remélem sikerült könnyen megérthetően összefoglalnom. :)

2021. márc. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!