Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Voldemortot bántotta a többi...

Voldemortot bántotta a többi gyerek az árvaházban?

Figyelt kérdés
Láttam egy videót, amiben azt mondták, hogy igen, a gyerekek bántották, így amikor rájött, hogy van varázsereje, volt úgymond oka arra,hogy gonoszkodjon velük az ereje segítségével. De újraolvastam azt a részt, amikor megnézik ezt az emléket és nem volt ilyesmiről szó. És őszintén nem is tetszik nekem a gondolat, hogy bosszúból bántotta a többi gyereket és nem csak úgy szórakozásból.

2021. márc. 22. 12:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Dumbledore utal rá, hogy Voldi visszavágott a kölyköknek, és tartottak tőle, de így hirtelen én sem tudom, hol lehet a könyvben.
2021. márc. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Bántani tudom azokat, akik bosszantanak. Ha akarok, fájdalmat tudok okozni nekik."


A bosszantást akár bántalmazásnak is lehet venni. Az biztos, hogy lelki szinten bántották, hiszen ki volt közösítve.

2021. márc. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A félvér hercegben Dumbledore utalt rá, de nem tudom pontosan hol volt, talán az volt a legelső merengős eset.
2021. márc. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem bántották, inkább féltek tőle, főleg miután elvileg felakasztotta a nyulat, meg megkínozta a két gyereket a barlangban. Emiatt kerülték és mondhatni kiközösítették szerintem, ami akár lelki bántalmazás is lehet. Abban szinte biztos vagyok, hogy nem bántották nyíltan, mert az igazgatónő is mondta hogy "fél tőle a többi gyerek".
2021. márc. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom az elején bántották mikor bekerült oda, aztán amikor kiderültek a képességei, utána már nyilván elkerülték inkább.
2021. ápr. 7. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

“gondolom az elején bántották mikor bekerült oda”

Ott született.


Én nem gondolom, hogy különösen bántották volna (bár egy árvaházban elég mindennapos, hogy bántják/kiközösítik egymást a gyerekek, úgyhogy akár lehetett ilyen is), inkább bosszantották. Úgy emlékszem, olyasmit is említ, hogy már az árvaházban is idegesítette a gyerekek sírása, tehát inkább ő maga kerülte őket, nem tudott velük azonosulni/elvegyülni, mintsem a többiek közösítették volna ki őt. Később aztán szórakozásból bántotta őket, és szerintem azért is, hogy ezzel szándékosan elijessze őket és békén hagyják.

Mivel Voldemort szerelmi bájital hatása alatt fogant, nem volt képes a szeretetre vagy az együttérzésre, ami pszichológiai szakszóval mondva azt jelenti, pszichopatának született. A valódi életben is jellemző a pszichopatákra, hogy gyerekkorukban szörnyűségeket követnek el, állatokat kínoznak (mint Tom Denem a nyulat), hiszen ilyenkor még nem igazán tudják, mit “szabad” és mit nem. Később nagyon durván megtanulják a “normális” emberek működését, kiválóan álcázzák azt, hogy valójában nem stimmel velük valami, SŐT különösen lehengerlőek tudnak lenni - Ted Bundyért is odavoltak a nők, nem sejtették, hogy sorozatgyilkos, és ez Tom Denemmel is hasonlóan volt.

2021. máj. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen
2022. dec. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!