Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mire volt jó az Egri csillagok...

Agnarr kérdése:

Mire volt jó az Egri csillagokban az, hogy előhozatták Török Bálintot pusztán azért, hogy daloljanak neki, ahelyett, hogy egyből kiszabadítják?

Figyelt kérdés
Nem hinném, hogy azért, hogy lássák, hogy él-e még, mert az akkor is kiderült volna, hogy egyből a kicsempészésért fizetik le a törököt.

2021. ápr. 10. 15:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Hű, hát ez jó kérdés, nem tudom, bennem hogy nem merült fel eddig. Lehet, hogy azt akarták, hogy tudja, tényleg eljöttek érte, és nem csapda, amikor előáll nála egy török azzal, hogy kiszökteti.

Én azt nem értettem soha, hogy amikor Török Jancsi odaszalad hozzá, hogy "édesapám", akkor hogy nem buktak le, persze simán lehet, hogy a törökök nem értették, mit mond, vagy jó volt a fedősztori, hogy "úgy nevelt minket, mintha a saját gyerekei lettünk volna".

2021. ápr. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hogy lássák, hogy él. Hogy ő is megtudja, érte jöttek. Az énekszövegben üzentek neki. A Jedikula, a Héttorony olyan erődítmény volt, ahonnan nem lehetett megszöktetni, legfeljebb megvesztegetéssel, de elárulták őket és nehezen, de megmenekültek.
2021. ápr. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!