Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi volt az, amit alig bírtál...

Mi volt az, amit alig bírtál végigolvasni a következő kötelező olvasmányok közül?

Figyelt kérdés
Miért?

2021. ápr. 12. 10:09
A kérdező szavazást indított:
Gárdonyi Géza: Egri csillagok
Fekete István: Tüskevár
Móricz Zsigmond: Légy jó mindhalálig
Jókai Mór: A kőszívű ember fiai
Madách Imre: Az ember tragédiája
Kosztolányi Dezső: Édes Anna
Móra Ferenc: Kincskereső kisködmön
Mikszáth Kálmán: Beszterce ostroma
Karinhy Frigyes: Tanár Úr, kérem
Katona József: Bánk Bán
46 szavazat
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Mikszáth Kálmán – Szent Péter esernyője
2021. ápr. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Én egyedül a Szigeti veszedelmet nem olvastam el végig. A többit igen.
2021. ápr. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%
Én egyedül a Szent Péter esernyőjét olvastam el (ez nincs a felsorolásban) , a többit nem 😬😃
2021. ápr. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
Bánk bán- Annyira nehéz volt a nyelvezete, hogy alig bírtam elolvasni, konkrétan nem értettem, hogy mit olvasok. Miután végigszenvedtem, nem tudtam volna elmondani, hogy mit olvastam. Nem tudom, miért kell erőltetni ezt a könyvet 16 éves gyerekeknek...
2021. ápr. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%

Az ember tragédiája

Bánk bán.

2021. ápr. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%

Tüskevár, Beszterce ostroma és Tanár Úr, kérem kivételével mindet megszenvedtem. Azokat is csak azért nem, mert nem voltak kötelezőek nekünk.

Eleinte próbálkoztam, később már neki se álltam. Nagy könyvmoly vagyok és inkább olyat olvastam már akkor is, ami tetszett és érdekelt. Ezek közül lehet majd később beleolvasok néhányba, de az biztos, hogy jó időre elvették tőlük a kedvem.

2021. ápr. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%
Szent Péter esernyője. Nem is olvastam végig, asszem csak a negyedét. Mikor a tanárnő kérdezte miért nem, leközöltem vele hogy mert nem tetszett.
2021. ápr. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%
Szerettem és szeretek olvasni, de ezeket a műveket nem középiskolásoknak írták. Sokat közülük megpróbáltam elolvasni, de nem sikerült. Számomra a Kincskereső kisködmön és a Bánk bán volt a mélypont.
2021. ápr. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
88%
Én simán volt, hogy nem olvastam végig valamit. Jókait pl. Imádok olvasni, de nekem nem volt bűntudatom, valahogy kibekkeltem. De nem hogy alig tudtam elolvasni, el sem olvastam.
2021. ápr. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
56%

Bánk bán, nem csak azért, mert drámát nem olyan jó olvasni, hanem mert iszonyat hímsoviniszta, ennyire azért nem voltak nőellenesek még a középkorban sem.

A Beszterce ostroma nekünk nem volt kötelező, a többit szerettem.

2021. ápr. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!