Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit gondoltok a Cortez x...

Mit gondoltok a Cortez x Arnoldos ff-emről? <3

Figyelt kérdés
SzJG ff - Cortez és Arnold címen találjátok meg wattpadon, a saját ötletem alapján írom. Igaz, csak három részes, de kíváncsi lennék a véleményekre! Tokeletestusvonal a felhasználóm wattpadon is, ha nem adná ki a kereső a storyt.

2021. ápr. 18. 21:14
 1/1 anonim ***** válasza:
94%

Alapjában véve nem rossz, szerintem. Az alapötlet egyedi, végre nem az a megszokott SzJG ff., amilyennel már Dunát lehetne rekeszteni. A helyesírás jó, bár van benne egy-két hiba, vagy szóismétlés, ezeket érdemes lenne kijavítani (például, ami nagyon szúrta a szemem, hogy a 2. fejezetben Arnold kétszer egymás után használta a "szokásos" szót, amikor a reggeli rutinját bemutatta. Ez egy kicsit hiteltelenné tette a szememben, bár az is igaz, hogy én kivételesen allergiás vagyok a szóismétlésekre, másnak lehet, hogy ez fel se tűnt volna).


A párbeszédeket ne dőlttel jelezd, felesleges. Engem kifejezetten zavart. Csak simán tegyél elé gondolatjelet. Annál a jól ismert jelenetnél pedig, amikor Ricsi Regiként mutatja be Renit Corteznek, felesleges olyan formában leírni, mint ahogy a könyvben szerepelt. Cortez mégis miért hívná magát Corteznek papíron, miért nem írja oda azt, hogy "Én"? Reni azért írta le így, mert nem volt a beszélgetők között, csupán hallotta, amit mondtak (legalábbis szerintem), viszont Cortez szemszögéből ezt nyugodtan leírhatod normális párbeszédként, így az igazi, innen érezni, hogy igen, ezt Cortez írja.


Nem tudom, mennyire ragaszkodsz a szereplők eredeti személyiségéhez. Én most a következő tanácsokat úgy írom, hogy az SzJG-ben megtudottakra alapozom. A cselekmény túl gyorsan halad. Cortezből én nem nézném ki, hogy ilyen gyorsan nekiáll cselekedni. Hisz Renivel is milyen jól elvoltak két és fél éven keresztül. Szerintem hagynod kéne még egy kis időt, hogy jobban kialakuljon közöttük a kémia. Biztos nehéz, de egy kicsit húznod kéne, illetve megtömni egyéb tartalommal is a könyvet, mert eddig lényegében csak Arnold-Cortez jelenetek voltak benne, ami nem igazán válik a történet előnyére. Írhatnál bele hétköznapibb jeleneteket, amik nem feltétlenül a fő történetszálról szólnak. Így túlságosan gyors volt ez számomra. Pláne, hogy alapból mindkét félnél egyértelmű volt, hogy nem tud arról, hogy meleg. Sok embernek nehéz ezt feldolgozni, elfogadni, ez egy jó csavar lehetne a történetben, a bonyodalom egy forrása.


Ezek lennének a főbb észrevételeim, ha valami még eszembe jut, leírom. Fontos, hogy mindez az én véleményem, a te döntésed, hogy megfogadod-e a tanácsaim. Ha van még kérdésed, nyugodtan írj, szívesen segítek. És ne feledd, nem kis idő, míg az ember belejön az írásba, rengeteg gyakorlás kell hozzá. :)


Sok sikert!

2021. ápr. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!