Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A tűz és a jég dalát vagy a...

A tűz és a jég dalát vagy a Gyűrűk urát vegyem meg?

Figyelt kérdés
Nektek melyik tetszett jobban. (Sorozat nem érdekel, csak a könyv)

2021. ápr. 22. 21:32
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Furi hogy szavazásnál A gyűrűk ura győzött, de a kommentek alapján A tűz és a jég dala nyert
2021. ápr. 23. 10:17
 12/22 anonim ***** válasza:
36%
9-es,igen az vagyok :D Hát sajnálom,hogy lemertem írni az egyéni véleményemet és válaszoltam a kérdésre :( ígérem többször nem fordul elő "kedves" lepontozók! :D
2021. ápr. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Megint le lettél pontozva. :D


Nem teljesen értem amúgy a lepontozók nézőpontját (nem tudom, hogy ez megnyugtat-e, de abban biztos lehetsz, hogy én nem pontoztalak le. :)), de sebaj. A vélemény olyan dolog, ami mindenkinek megvan, de senkit nem érdekel a másiké. Tisztelet persze a kivételnek.


9 voltam amúgy. Mármint a 9. válaszoló.

2021. ápr. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
38%

"Nem teljesen értem amúgy a lepontozók nézőpontját"

segítek:


"Martin meg soha a büdös életben nem fogja befejezni a sajátját"

"Köszönöm a lepontozást annak aki megtette, igazán érett viselkedés volt"

"ígérem többször nem fordul elő "kedves" lepontozók! :D"


én ezek miatt pontoztam le

2021. ápr. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
75%

Nem teljesen értem továbbra sem a nézőpontodat. Martin olyan sebességgel halad a könyveivel, hogy az is leelőzi, aki hátrafelé megy. Semmi becsmérlőt nem mondott rá, egyszerűen csak egy tényt: jobban megéri a Gyűrűk Urát olvasni, mert az be van fejezve.


A válasza a kérdésre válaszolt, ezek után lepontozták, mert gondolom nagyon csúnya dolgokat mondott Martinról vagy a Tűz és jég daláról (egy rossz szót nem szólt róla), ezek után nem csodálkozom azon, hogy így reagált. Szerintem sem volt túl érett dolog emiatt lepontozni, de persze ezt nem én fogom megmondani.


A kedves lepontózók-on pedig végképp nem értem, miért akadtál ki.


A 6-8-12-es hozzászóló semmi pejoratívat, bunkót vagy sértőt nem írt, egyszerűen csak a véleményét.


Gondolom én is le leszek pontozva. Amennyiben lepontozol, kérlek, tőlem is emeld ki azokat a dolgokat, amik zavartak! Csak hogy legközelebb figyeljek, hogy hogy ne fogalmazzak, ha nem akarok lepontozódni.

2021. ápr. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt támogatom, hogy mindkettőt érdemes elolvasni. Szerintem egyik elolvasását sem lehet megbánni.

Annyit hozzátennék, hogy én kétszer álltam neki úgy olvasni A Gyűrűk Urát, hogy félretettem, mert nem tudtam ráhangolódni és már csak több fantasy olvasása után tudtam élvezni és értékelni, ami történik. Viszont már ezzel az ismerettel hamar az egyik kedvencem lett.

A Tűz és Jég dalát elsőre sikerült végigolvasni, valószínűleg a modernebb, forgatókönyvszerű történetvezetése miatt.

Azt tudni kell, hogy Tolkien nyelvész volt és lényegében mitológiát írt, Martin pedig filmek és sorozatok forgatókönyvírója volt sokáig, így jól ért ahhoz, hogy hogyan írjon meg valamit, ami könnyen olvastatja magát (ugye a munkájában visszadobják azt, ami "eseménytelen"). Ezzel csak azt akarom mondani, hogy Tolkiennek nem volt ilyen tapasztalata és teljesen mást tarthatott prioritásnak, miközben írt. Szóval ne aggódj akkor sem, ha elsőre valamelyik író stílusa nem jön be, mert lehet később be fog, csak idő kell hozzá.

2021. ápr. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
48%
Köszönöm 15-ös,hogy leírtad helyettem :)
2021. ápr. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy ez irónia volt-e, vagy nem, de nagyon szívesen. :)
2021. ápr. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Nem volt irónia, tényleg köszönöm.
2021. ápr. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Az ismerőseimtől többnyire irónikusan hallom a köszönömöt, úgyhogy óvatos vagyok e téren. :) De szívesen.
2021. ápr. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!