Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » George R. R. Martin miért...

George R. R. Martin miért nyilatkozta azt anno, hogy a Sandor, illetve Janos nevű karaktereket nem a Sándor és a János magyar névváltozatok alapján nevezte el?

Figyelt kérdés

Szerintem elég egyértelmű, hogy ezeket nem Ő találta ki, hanem megnézett egy magyar névlistát, megtetszett neki néhány név és levette az ékezeteket...


Ha csak egy magyar név szerepelne a könyveiben, még talán el is hinném hogy pont véletlenül olyat talált ki ami amúgy itt Magyarországon létezik.


Ti mit gondoltok?


2021. máj. 5. 17:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hol és mikor nyilatkozta ezt?
2021. máj. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Rákerestem, találatoknál magyar névként azonosította őket, s Gregor nevet is tévesen annak tartotta.
2021. máj. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem biztos, hogy tudta, hogy ezek létező magyar nevek. Például én is kitaláltam egy fantasy nevet az egyik karakteremnek, kíváncsiságból beütöttem a Google-be és megtudtam, hogy ez egy létező olasz név.


Elég sok neve valamilyen létező név átformálása, lásd az Aria-ból lett Arya vagy a Jamie-ből lett Jaime. Ugyanúgy lehet, hogy Jason névből lett Janos, aminek semmi köze a Jánoshoz. Ha pedig mégis a magyar neveket vette át, mit számít?

2021. máj. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én pont úgy emlékszem, hogy valahol az mondta, hogy szokott külföldi babanév listákat olvasni inspirációként. Szóval tényleg lehet az is, hogy csak random találta a neveket valahol, nem tudta hogy honnan valóak, de megtetszettek neki.
2021. máj. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!