Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Egy 14 éves lány szülinapjára...

Egy 14 éves lány szülinapjára milyen könyvet ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Gondoltam erre a két könyvre, de én egyiket se olvastam a kettő közül:

Leiner Laura: Szent Johanna gimi 1

Riley Baker: Szabad ne feledd!



Mikor megkérdeztem ha szokott olvasni, azt mondta, hogy amikor van ideje, de olyan hangsúllyal, mintha nem szokott volna. És amikor szokott, akkor Kádár Annamáriától.


Vajon ez a két könyv megszerettetné vele az olvasást? Vagy inkább ne adjak könyvet? Más könyvet tudtok?


máj. 13. 11:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Bogáti Péter: Ágasvári csata
máj. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

14 éves kortól:

[link]

lányoknak:

[link]

máj. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%
Nagyon sok fiatallal Laura szerettette meg az olvasást és többnyire pontosan az SzJG-vel. Ez még rám is igaz, ráadásul 26 éves fiú voltam akkor és 35 évesként most is rajongok érte. :D Az SzJG még pont laza és nem korhatárosabb. Bár az is lehet, hogy mai világban neki már túl laza lenne. Ehhez tudni kéne az érdeklődését. Lehet próbálkozni más Laura könyvvel is, de a többi már 14+ és 16+ között váltakozik. Vannak komoly témái és káromkodásai is. Úgyhogy ez már attól is függ, hogy anyuka mit engedne. Érdemes a Molyon utánajárni.
máj. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Pusztán a kor nem érdeklődési kör.



Mik a hobbijai? Milyen témák érdeklik?



Mert pl én 14 évesen fantasyt meg sci-fit kerestem. Ez érdekelt, valami az enyémtől markánsan más világot, a hétköznapokból kiszakadni.

A saját gimis osztályommal nem jöttem ki, a szabadidőmben örültem, hogy nem kellett velük lenni. Valaki más gimis osztálya nem tudott érdekelni, az iskolába csak tanulni mentem.


Ha utálja a gimis közeget, a kamaszkori pasizás meg csajos klikkesedés témáját, a SzJG-t nem fogja olvasni.

máj. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
43%
C.J. Ellisson - Élvezd a vaníliát
máj. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha megmondta, hogy konkrétan kitől olvas, aki vegyél tőle. Viszont könyvsorozat részeket csak akkor vegyél valakinek, ha megveszed neki a többi kötetét is. A Szent Johanna Gimi legalább 8 kötet, nem érdemes megvenni csak az első részét. A moly.hu-n tudsz tájékozódni.


[link]

[link]

máj. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%

A 2 legfeleslegesebb információ az, hogy 14 éves és lány.


Milyen filmeket néz? Ha egyszerű kis tinisorozatokat, akkor jók Leiner Laura könyvei (bár szerintem akkor sem a SzJG, hanem valamelyik frissebb sorozat első része)

[link]


Ha a fantasy-t szereti, akkor inkább:

[link]


Ha a sci-fi-t, akkor:

[link]


Stb.


De amúgy konkrét filmekhez/sorozatokhoz is lehet keresni. Pl Árnyvadászok, Percy Jackson, Star Wars, Alien.



Kádár Annamária pszichológiai könyveket írt, ahogy elnézem. Azokhoz hasonlót nem tudok. Sorry.

máj. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
59%

Bagdy Emőke és Vekerdy Tamás könyvei esetleg, ha már pszichós a téma.


[link]


[link]


Róluk még tanulni is fog egyetemen, ha olyan irányba megy.

máj. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
5: Ez gusztustalan volt!
máj. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket egyáltalán nem szerettem én is és máig sem műfajaim, pedig intelligens vagyok. Húzd le magadat!
máj. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!