Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Sci-fi novellák/novelláskötete...

Sci-fi novellák/novelláskötetek, de vagy földönkívüli fajokkal, vagy más lényekkel. Tudtok ilyet?

Figyelt kérdés

Eddig elolvastam az Ifj. Veress István szerkesztésében megjelent A sci-fi klasszikusai tetralógiából az űrlényes novellákat, Edwin A. Abbott Síkföldjét és Lovecraft (és a kapcsolódó szerzők) novelláit (Eryx falai közt, Szín az űrből, Suttogás a sötétben, Cthulhu mítosz novellák, Yoh-Vombis katakombái, stb).


Jelenleg szemezgetek az Az ​év legjobb science fiction és fantasynovellái és az Az év magyar science fiction és fantasynovellái részeivel, csak nem tudom, hogy mennyire tartalmaznák azt ami nekem kell, és ha igen, akkor mi alapján tudom eldönteni még olvasás előtt hogy az a novella kell nekem. Mert pl a robotok, a jövő társadalma vagy az egyszerű űrutazás nem érdekel.



2021. máj. 10. 20:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha regényt is lehet mondani: Brandon Hackett - Xeno


Az év magyar sff novellái mondjuk nagyrészt inkább fantasy (+weird). A 2019-es antológiában volt egy, ami megfogott és földönkívülies: Néhány megjegyzés a közönséges polip szaporodási

stratégiájáról


(Még nem mindet olvastam ezek közül az antológiák közül.) Amúgy molyon szokták őket néhányan novellára bontva értékelni, spoiler nélkül, így talán könnyebben kiszűrheted, mi az, ami érdekel.


Lovecrafttől olvastad az Árnyék az időn túlról és Az őrület hegyei c. novellákat?

2021. máj. 11. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Regény:

Fred Hoyle - Fekete felhő

- Andromeda

2021. máj. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Wadmalac ***** válasza:
John Scalzi Vének háborúja sorozata?
2021. máj. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Lovecrafttól szinte mindent olvastam, nem hiába nem írtam ide le az egészet. Ha a témában vagy legalább hangulatban hasonlókat produkáló írókat is ideszámoljuk (Robert E. Howard, August Derleth, stb), akkor a 100-at közelítenék a címek. :D (igaz nem mind földönkívülis, más dimenziós agymenés, mert néha csak úgy random is olvastam, de na...)


Regény nem jó, mert abból már van egy csomó elolvasandóm. (szinte az összes Alien könyv, Joan Slonczewski Elízium sorozata, stb)


Nekem olyan kell, amit egy ültömben, viszonylag rövid idő alatt el tudok olvasni, és egy kerek sztorit ad magában.


Szóval pl az Életre halálhoz vagy a Vérözönhöz (Aliens, Predator) hasonlóak se lennének jók (így most eszembe jutottak a regényekről), mert bár van bennük 10+ novella fejenként, de kell egy kis előzetes ismeret, hogy tudjuk mi merre hány méter abban a világban. Ráadásul néhány novella konkrét folyatása vagy előzménye egy regénynek.

2021. máj. 11. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!