Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Földönkívüliekről, idegen...

Földönkívüliekről, idegen civilizációkról, "UFO"-król szóló könyvek és hiteles kutatók?

Figyelt kérdés

Mit ajánlanátok olyannak, aki nem hisz ezekben a dolgokban, de kíváncsi? :)


Ismerem Daniken nevét, de nem tűnik túl "hitelesnek". Van olyan könyv/kutató esetleg, aki pl. tudósként foglal állást a földönkívüli civilizációk mellett?


Hogy még pontosabb legyek: érdekel a téma, és tudom, hogy Dunát lehetne rekeszteni az ilyesféle irodalommal az Édesvíz és hasonló kiadók könyveiből...de épp ez az, ami a szórakoztató irodalom kategóriáját nem képes meghaladni, valami hitelesebbet szeretnék. (Hallottam még Graham Hancock-ról, de őt nem tudom megítélni...a magyar kiadó alapján ez is inkább "sci-fi fantasy"-nak tűnik, de javítson ki bárki, ha tévedek).


Offtopicot, "deazédesvízishiteles", stb. jellegű válaszokat lehetőleg mellőzük!


Köszönöm szépen!



2020. máj. 9. 18:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nemere István😂

Raymond E. Fowler: Figyelnek minket

Kriston Endre (szerk.): A világ leghíresebb UFO-dossziéi 2. – Földönkívüliek

De ott az X-akták,Y-akták,Végtelen határok és hasonló sorozatok!

De ez olyan kérdés mint 'Isten létezik'?

Isten/idegenek....

2020. máj. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hiteles kutató az, aki mondjuk asztrogeológus vagy asztrobiológus. Földönkívüliekkel konkrétan egyik sem foglalkozik, maximum az utánuk való kutatással, mivel nem igazán találkozhatunk sehol sem ma földönkívüliekkel.

Idegen civilizációkkal szintén egyik sem foglalkozik, mert nincs rá bizonyíték, ezért egyelőre scifi téma marad. A SETI keresi egy másik civilizáció rádiójeleit.

Ezekben a témákban pedig elég nehéz könyvet írni, mert csak találgatásokból állna és semmi konkrétum nem lenne.

Ehhez minimum az kéne, hogy egy geológus ásatásokat tudjon végezni pl. Marson és ha találnak fosszíliákat, akkor az már elegendő anyag arra, hogy megtöltsön több könyvet is.

De nincs semmi konkrét. Csak találgatásokból lehetne könyvet írni, az meg eléggé felesleges.


Graham Hancock ha jól tudom egy újságíró, akinek a régészet a szenvedélye. A hipotéziseinek semmi köze a földönkívüleikhez. Szerinte az egyiptomi, és sumér és közép-, dél- amerikai indián civilizációkat is megelőzően létezett egy másik emberi civilizáció is, amik elvetették a tudás magvait a többi ember között, útnak indítva ezeket az említett civilizációkat. Olyasmikre alapoz, mint pl. Piri Reis térképe, ami jégtakaró nélkül ábrázolja az Antarktisz teljes partvonalát, ami szerinte arra utal, hogy több ezer éve még nem borította jégpáncél a kontinenset és emberek is éltek rajta és valamiféle katasztrófa megsemmisítette ezt a nagy és ősi civilizációt.


Daniken és Hancock hipotézisei teljesen kizárják egymást.

Danikené ősi idegenes, AvP, Prometheusz szintű űr-scifi

Hancocké atlanitszi, i.e. 10 000, lemúriai alternatív történelmi scifi.

2020. máj. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat/észrevételeket! (Ment a zöld pacsi).


"Isten/idegenek..."

Nem hiszem, hogy ez a kettő kizárná egymást, szerintem nem hasonló a két kérdés :)


"Graham Hancock ha jól tudom egy újságíró, akinek a régészet a szenvedélye. A hipotéziseinek semmi köze a földönkívüleikhez. Szerinte az egyiptomi, és sumér és közép-, dél- amerikai indián civilizációkat is megelőzően létezett egy másik emberi civilizáció is"


Ezt pl. Nemere egyik könyvében is olvastam. Sajnos, őt sem tudom hitelesnek elfogadni (1. válaszolóra utalva).


Várom még a további válaszokat!

2020. máj. 9. 19:21
 4/4 A kérdező kommentje:
Lemaradt: X-aktákat szeretem! :)
2020. máj. 9. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!