Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Van értelme megírni ezt a...

Van értelme megírni ezt a könyvet?

Figyelt kérdés

Tehát, arról van szó, hogy van egy téma, amelyről régóta szeretnék írni és rengeteg ötletem lenne hozzá.


A bökkenő az, hogy az egyik főszereplőt egy olyan konkrét személyről mintáztam, akiről tudom, hogy sosem lesz velem együtt (bizonyos okok miatt), de valamilyen szinten még mindig vonzódom hozzá és szeretek rágondolni. Úgy érzem, élethűen vissza tudnám adni a karakterét, még akkor is, ha szomorúsággal tölt el, hogy nem lehetünk együtt.


A barátaim szerint el kellene őt felejtenem és ha róla írok könyvet, az csak akadályozna engem az elengedésben. Plusz, most egy másik emberrel ismerkedek és neki sem esne jól, ha megírnám ezt a regényt.


Körülbelül négy év kellett ahhoz, hogy teljesen kiforrjon bennem ez a történet. Úgy érzem, hogy az évek alatt kissé érettebbé váltam, illetve az írás terén, tanultam az eddigi próbálkozásaimból.


Viszont attól tartok, hogy sok évnyi munkámat, tervemet most ki kell dobnom, mert ha megírom ezt, talán magamnak és annak az embernek is fájdalmat okozok, akivel jelenleg ismerkedek.


Úgy érzem, ez az egyetlen téma, amihez elég ihletem lenne. Ráadásul, most elég hosszú szabadidőm lesz. Sokat tűnődtem azon, hogy melyik utat válasszam, de végül itt kötöttem ki, hogy valaki olyantól kérjek tanácsot, akinek több tapasztalata van, vagy kívülről jobban meg tudja ítélne a helyzetet.



2021. máj. 11. 08:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Írd meg. Egyrészt azért, mert a te belső hangod ezt mondja, és ennél senki más hangja nem lehet soha fontosabb. Másrészt meg azért, mert ez egy “gyász feldolgozás” lesz, miközben írod fel fogod dolgozni ennek a személynek az elérhetetlenségét, a meg nem valósult szerelmet, mire végzel túl tudsz majd rajta lépni.
2021. máj. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg pont, hogy továbblépnél. Írd meg a könyvet.
2021. máj. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyakran az segít valaminek a feldolgozásában (legyen az pozitív, vagy negatív élmény), ha kiadjuk magunkból. Gondolj csak a művészekre mennyi érzelmet, gondolatiságot és látásmódot osztottak már meg a világgal az elmúlt évszázadok során. Írók, költők, zenészek, énekesek, táncosok, festők, szobrászok, rendezők mind-mind a saját és mások életéből, az őket ért eseményekből inspirálódtak. Úgyhogy szerintem van értelme, akár terápiának is tekinteted, hogy le tudd magadban zárni az egészet. Ráadásként ennél nagyobb motivációt keresve sem találhatnál az íráshoz. Főleg, ha már régóta kikivánkozik belőled.
2021. máj. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Írd meg 😉
2021. máj. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
ÍRD MEG!!! Bun lenne magadba fojtani. Teljesen osztom az elozo valaszolok velemenyet. Hallgass a sajat belso hangodra. Tenyleg így fogod tudni feldolgozni es kiadni magadbol, ergo ez az uj ember erdeke is, akivel ismerkedsz. Ha pedig ezt nem erti meg, akkor nem erdemel meg teged, mert onzo. Raadasul lehet, hogy nem is alakul ki belole olyan komoly kapcsolat, mint ahogy most gondoljatok, tehat semmikepp ne tegyel tole fuggove ilyesmit. Ha pedig komoly kapcsolat alakul ki, akkor meg plane meg kell ertenie. Megbannad, ha nem írnad meg. Mindent bele!! 🤩
2021. máj. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!


Félreértés ne essék, sosem voltam együtt ezzel a személlyel,akiről a szereplőt mintáztam. Ez mindig is csak egy "plátói szerelem" volt, de 4 éve küzdök már ezekkel az érzésekkel.


Ezt most csak azért írom le, mert lehet úgy értelmezhető a szövegből, hogy egyszer már együtt voltunk, csak szakítottunk.

Remélem, hogy ez nem változtat semmit az álláspontotokon.

2021. máj. 13. 07:34
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok.

Én eleve úgy értelmeztem, hogy sosem volt köztetek semmi. Az ugyan kérdőjeles számomra, hogy ő miként viszonyul hozzád. De a lényegen, hogy beteljesületlen szerelemről van szó, szeritnem nem változtat.

2021. máj. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!