Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Vaják könyvsorozat vélemények?

Vaják könyvsorozat vélemények?

Figyelt kérdés

Az első kettőt gyakorlatilag felfaltam egy hét alatt, de a harmadikat hónapok óta olvasom kb oldalanként. Most már végre a vége felé járok, valahogy az a tapasztalatom, hogy elég sok sorozatból a harmadik rész a legrosszabb - kivéve a Harry Pottert :D -

Nyugtassatok meg légyszi, hogy a többi ismét jó lesz és érdemes elolvasni őket.


+ szerintem kicsit több benne a nagyon idegen szó mint amit egy átlag könyv elbír, oké oké fantasy, de hiába vagyok olvasott, sok benne a furcsaság.

Illetve engem nagyon zavar, hogy az idegen nyelveket egyáltalán nem fordítják benne sehogyan, gyakorlatilag ránk van bízva, hogy vajon miről van szó.


2021. máj. 20. 11:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy mi a jó szubjektív. Nem lehet azt ígérni, hogy jó lesz, ha neked az sem fog tetszeni.

Nekem pl. nem volt vele semmilyen gondom.


Lehetséges, hogy olvasói válságban vagy. Érdemes lenne néha műfajt váltani két rész között, mert így nagyon repetitív, amit olvasol és talán ez a gond.

2021. máj. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igazad lehet... itt bámul rám a trónok harca sorozat és alig várom, hogy elkezdjem, de valamiért nem szeretek sorozatokban szünetet hagyni, mert utána már nem emlékszem rá.
2021. máj. 20. 16:47
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az ráadásul hosszabb is, egy könyv 800+ oldal.

Amúgy én se szeretek szünetet tartani, de azt vettem észre, hogy néha kell. Olvastam pl. az Idő Kerekét és 4-5 könyv után nagyon elfáradtam, muszáj volt már valami mást olvasnom, mert hónapokig olvastam egy részt, miközben az első részeket két hét alatt kiolvastam.

Beiktattam valami másfajta könyvet, amivel gyorsan végeztem és utána már megint ment.


Szerintem nyugodtan kezd el a Trónok harcát, ha most ahhoz van kedved. Egy időre félreteszed a Vajákot és majd később megjön a kedved. Legfeljebb újraolvasod a harmadik részt az elejétől.

A Trónok harca úgy is olyan, hogy keményen próbára teszi majd a memóriádat, szóval fog edződni. :)

2021. máj. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!