Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért szereti mindenki ennyire...

Miért szereti mindenki ennyire Cassandra Clare könyveit? Mitől ilyen ismertek?

Figyelt kérdés

Netflixen egy ismerősöm elkezdte nézni az Árnyvadászok sorozatot, de nekem nem igen jött be.

Mondjuk Cassandra Clare könyvsorozatai részeivel se vagyok képbe, ha el is akarnám kezdeni azt se tudom melyikkel, hogyan, milyen sorrendbe. 😀🤦‍♀️🤷‍♀️



2021. máj. 21. 14:42
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Én nem szeretem. xD Az elsőt megkaptam ajándékba, de nekem annyira nem jött be. Mármint fanatsynak nekem túlságosan is valóságos volt, nem azért, mert urban fantasy, hanem nem is tudom, valahogy érződött, hogy lányoknak írták. Meg elég fanfic jellege is volt, és nem utolsósorban Harry Potter utánérzés, de lehet, hogy csak nekem. Egyébként a Csontváros az első könyv.
2021. máj. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
9%

Az Árnyvadászok lényegében az urban fantasy Anakin Skywalkerje. "Te voltál a kiválasztott!!!"xD

A Buffy, a vámpírok réme és Harry Potter lecsengése után az urban fantasy rajongóknak nem maradt semmi, amire izgulhatnának és akkor jött ez a könyvsorozat. Mindenki azt remélte, hogy majd az új Harry Potter lesz, de a film megbukott, aztán amikor átment tévére, akkor mindenki azt remélte, hogy majd az új Buffy lesz, de ott is bukott.

A könyvektől is hasonló élményt remélnek az olvasók, pedig arra már van jó pótlék, a Dresden-akták. :D

2021. máj. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%

Nekem filmen nagyon tetszett, könyvhöz még nem volt türelmem, mert hosszú.


Tessék, itt meg tudod nézni, hogyan követik egymást a részek:

[link]

2021. máj. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A könyv valamennyire eltér a sorozattól, mondjuk az elejére tényleg nincs nagy külömbség, de maga az Árnyvadász univerzum (tehát az összes könyv,ami 3 nemzedékről szól) az irónő szerint így van sorban Csontváros (A végzet ereklyéi 1.)

Hamuváros (A végzet ereklyéi 2.)

Üvegváros (A végzet ereklyéi 3.)

Az angyal (Pokoli szerkezetek 1.)

Bukott angyalok városa (A végzet ereklyéi 4.)

A herceg (Pokoli szerkezetek 2.)

Elveszett Lelkek Városa (A végzet ereklyéi 5.)

A hercegnő (Pokoli szerkezetek 3.)

Mennyei tűz városa (A végzet ereklyéi 6.)

És ehez jön még a Gonosz fortélyok 3 kötete

2021. máj. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
34%
Én nem is hallottam még róla, szóval annyira nagyon azért nem lehet ismert.
2021. máj. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!