Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért a rossz regények népszer...

Miért a rossz regények népszerűek a Wattpaden?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy többnyire nagyon fiatalkák olvasnak és írnak a wattpadre, de ez valahogy számomra nem magyarázza a jelenséget.

Van olyan, akinél rengeteg szavazat van meg komment, hogy így úgy amúgy nagyon fantasztikus az írása, pedig se a fogalmazási készsége, se az írásának tartalma nem éri el azt a szintet, ami egyáltalán élvezhető lehetne.

Ami a rosszabb, hogy vannak olyanok, amik mintha felnőtteknek lennének írva, ki is van téve a "mature" jelzés, de a fogalmazási stílus erőltetett, ripacskodó, kb. bármelyik kiadó visszadobná, hogy sz@r. Mégis, felnőtt emberek ömlengenek alatta, hogy mennyire gyönyörűen fogalmaz az illető, meg milyen csodálatos az egész.

Mellette találtam olyat, akinek kiadott regény színvonalú az írása, és alig nézték meg, alig tetszikelték. Pedig az tényleg minőségi (legalább a nyelvhasználat, a stílus, a tartalmat nem tudom, nem olvastam el az egészet egyelőre).

Miért van ez? Vagy én látnám rosszul?



2021. máj. 21. 15:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%

Lehet a témája miatt. Rengeteg az olyan romantikus írás, ami sok olvasó fantáziálását elégíti ki. Nézd meg az olyan könyveket, mint A szürke ötven árnyalata, 365 nap, meg az a 1D fanfikció, aminek most nem jut eszembe a neve. Mindegyik ha jól emlékszek wattpaden kezdte vagy valami fanblogon. Most sem jók kiadva sem, mégis egy csomó olvasójuk van.


A megfogalmazás, tartalom, stb. egyáltalán nem számít, ha a téma valami népszerű dolog. Szóval ha nem érted, hogy egy rossz írás miért közkedvelt, akkor próbáld megvizsgálni a hátterét, hogy mi szolgáltatta az írónak az alapot (ami valószínűleg valami imádott dolog). Kpop fut most? Lehet valami kpop fanfikciója egy harminc éve írt back street boys fanfikciónak. xD

Nézd meg, hogy mi népszerű tiktokon. Valószínűleg az írás az egyik trendet lovagolja meg.

2021. máj. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
61%
hm... kicsit az a benyomásom, hogy meg nem értett zseni vagy kérdező. de lehet tévedek. akiknek tetszik valamlyik mű, nos, szerintük nem igénytelen, akkor a te véleményed egy a száz közül. egyszerűen ne olvasd ezeket. vannak még könyvesboltok, rengeteg jó íróval, kb kifgyohatatlan. keresgélj ott, ne a wattpaden
2021. máj. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
1-es, a Szürke 50 Fanfiction.net-en kezdte Alkonyat fanficként. Én még ott találkoztam vele.
2021. máj. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
27%
Ha ilyen sokan biztosak egy regény potenciáljában, akkor általában nem tévednek. Lehet, a kivitelezés nem kerek, vagy még fejlődnie kell (nem akármiért van Wattpadon, és nem egy kiadónál), de ha a készségei megfelelőek meg megüt egy szintet, akkor azzal nem lehet vitatkozni.
2021. máj. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
44%
4-es, nem egy Wattpados regényt adtak ki. Pl. a Csókfülke is Wattpad regényként kezdte, aztán kiadták, sőt, filmadaptáció is készült belőle. Attól, mert valami "csak a Wattpadon" van fenn, még lehet színvonalas.
2021. máj. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
41%

5-ös ♥

Félreértettél :) Biztosan színvonalas, csak esetleg még csiszolódnia kell, fejlődnie, vagy szimplán nincs befejezve a kézirata. Vagy még vár rá egy second draft. Sok mindentől függ. :)

Én is Wattpadozok, és nagyon szeretem használni. Nyilván akadnak ilyen igazságtalanságok, de én azt is látom, hogy a kitartó, alázatos munka előbb-utóbb kifizetődik.

2021. máj. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
43%

Hatosra reagálva.

Nekem is van egy író ismerősöm, ő például kiadni szeretne, csak még nincs kész teljesen a regénye. Nagyon ígéretes sci-fit ír, imádom a fogalmazását, meg hogy felnőttes és komoly témában ír.

Szerintem már tuti találkoztál vele GYIK-en is, többször is ajánlották. Meg is értem, miért :D

2021. máj. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
50%

7-es,

Szerintem tudom, melyikről beszélsz. A Synusos, ugye? Elismerem, komolyan veszi a dolgát, csak undorítóan makacs :'D Makacs és karótnyelt, jesszus, néha félek tőle.

De fejlődik, meg idővel belátja, ha valami nem működik! Láttam, hogy egyszer újraszerkesztette az első fejezetét emiatt, meg most átírja E/3-ba.

Emlékszem, még olvastam a blogján, mennyit esküdözött, hogy ez E/1-ben jó, és pont ezért lesz király, mert Ő meg fogja tudni oldani! xDDDD

De amúgy maga a sztori jó, nekem még volt szerencsém a csavarhoz, ami az előző verzióban volt, és hát így... Wow. De tényleg wow! Alig várom az átírást, remélem befejezi, mert ha valaki megérdemli az elismerést, akkor az ő!

2021. máj. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
55%

Igeeen, arra gondoltam :D

Én is láttam, hogy most át akarja írni E/3-ba, nagyon várom már, mert eddig tetszett a sztori. Mellesleg privibe tudsz írni arról a csavarról? Én sajnos még csak a mostani verziónál csatlakoztam :(

(Az író nagyon makacs és nem mondja meg...)

2021. máj. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Hű, de sok válasz lett, mire visszatértem ide! :)

írtam is, hogy lehet, hogy én látom rosszul. Én nagyon sok zsánerben olvasok, elég szerteágazó az érdeklődési köröm is. Nem tudom, hogy jön ide ez hogy "meg nem értett zseni" lennék, én csak olvasgatok. Nem mondtam, hogy neves, képzett kritikus vagyok, csak érdekel az írás, de érdekel a zene is, meg a képzőművészetek... egyikben sem vagyok jó, de az elméletében eléggé otthon vagyok.

Most biztos utálni fognak a válaszolók, de én is láttam ezt a Synust is, nekem az is eléggé színvonaltalan meg ripacskodó :( Messze nincs akkora tartalma számomra, hogy egyáltalán sci-finek lehessen nevezni. Akkor már többre becsülöm a 13 éves kiscsajokat, akik fluffot meg ilyen kpop-ot meg miket írnak, mert ők legalább nem próbálják magukat nagy írónak feltüntetni. Persze, ha ez is egy 16 éves első próbálkozása, ahhoz képest jó. Nem tudom, ki az írója, mert nem kerestem rá. De vmelyik ilyen wattpados csoportba, ahol ajánlókat keresgéltem, láttam, hogy 10 éve írja, hát ahhoz képest elég gyenge kis semmi, hogy 10 éven át szenvedjen vele valaki...én már George R.R. Martint is csincsillasz@rral dobálnám, hogy 8 éve vagy mióta nem írta meg a következő könyvet, pedig azért ő már letett vmit az asztalra, nem 10 éve kínlódik ugyanazzal. De nyilván, mondtam, lehet, velem van a baj.

AMúgy persze, alapból nem wattpadon keresgélek, a kérdés abszolút elméleti. Csak feltűnt, hogy volt egy-kettő, aki tényleg jól írt, csak alig nézték az oldalát. Nekem ez a Synusos is egy a sok közül, ami a wattpadon max azért emelkedik ki, mert helyesírásilag nem borzasztó. Én azon morfondíroztam, hogy talán jól vannak reklámozva ezek a (szerintem) sz@rabbak, és ezért népszerűek. Talán azok, akiktől meg jót találtam, azok nincsenek úgy reklámozva minden egyes oldalon. Azt nem is wattpados csopiban találtam amúgy, hanem hosszas böngészéssel.

2021. máj. 22. 00:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!