Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mennyire kell ez egy jó...

Mennyire kell ez egy jó fantasyhez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy jó ideje elkezdtem a regény világépítését, de eléggé megakadtam. Az lenne a kérdésem, hogy egy high fantasynél mennyire számít az, ha az író saját nyelvet is kitalál a világához. Szerintem ez mégiscsak ad valami pluszt a könyvhöz, de a Ti véleményetekre is kíváncsi vagyok. Főleg fantasy-olvasók írjanak, akik jártasabbak a műfajban, de bárkit meghallgatok :)


Egy high fantasy lenne egyébként, első könyv.



2021. jún. 23. 08:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez a TE könyved úgyhogy ami eszedbe jut, és tetszik, azt írd bele :)
2021. jún. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül nekem az egyik nagy kedvencem a (sajnálatosan méltatlanul alulértékelt) Deltora sorozat tipikus quest fantasy de semmi saját nyelv nincs benne mégis lebilincselő.
2021. jún. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
én teljes nyelvet nem is, de szavakat kitaláltam
2021. jún. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen kell megalkotni egy teljes nyelvet, úgysem tudsz pár szónál többet leírni belőle anélkül hogy unalmas lenne. Ezért ha belecsempészel néhány szavat az szerintem teljesen elég, és sokkal érdekesebb lesz, azt érezteti az olvasóval hogy nagyon ki van dolgozva a világod.
2021. jún. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
#4 igen, ezzel én is így vagyok :) csak amiatt akadtam meg kicsit, hogy ha pár szót is bele akarok rakni, akkor egy egész nyelvet ki kell találnom, mert nem lesz logikus
2021. jún. 23. 12:04
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt úgy szoktam megoldani hogy amilyen szót kitalálok a nyelvhez, azt leírom magamnak, ha van valami konkrét jelentése akkor azt is mellérakom, igy ha később kellene akkor megtalálom őket, tudom "ragozni", új szavakat kialakítani belőlük.
2021. jún. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
46%
Semennyire.
2021. jún. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Értem én, hogy legyen world building, kell is. De ne essünk a ló túloldalára, nem kell egy egész nyelvet kitalálnod, mert felesleges. Ki mondja meg 5 szó alapján, hogy a te kitalált nyelved nem logikus, ha egyszer nem látjuk folyamatos használatban?

Hidd el, az olvasót nem fogja zavarni. Nem vagy Tolkien, hogy neked ebben vele, egy nyelvész professzor atyaúristennel kelljen versengened.

2021. jún. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 LeonScottKennedy ***** válasza:
100%
Egyfelől, egyáltalán nem kell, mégcsak idegen szavak sem kellenek. Elég, ha elbeszélésben leírod, hogy idegen nyelvet beszélnek. Senkit nem fog érdekelni, hogy nincs leírva valami halandzsa, mert mindenki tudja, hogy az csak az lenne.
2021. jún. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem érdekes lenne a nyelv, viszont figyelj rá hogy az olvasóknak is le legyen írva a szavak jelentése hogy vissza tudjon térni oda: pl a könyv elejébe.
2021. jún. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!