Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Harry Potter és a bölcsek...

A Harry Potter és a bölcsek kövében Piton mi a fenét akar Mógussal, és ha végülis tudott valamit a dologról, akkor hogyan nem tudott róla semmit más, pl. Dumbledore, és az miért nem szólt Harrynek, hogy ne magánakciózzon?

Figyelt kérdés

Erre a beszélgetésre gondolok például:

"- ...ne-nem tudom, mi-miért éppen itt akartál ta-találkozni velem, Perselus... - Úgy gondoltam, jobb, ha ez köztünk marad - felelte hűvösen Piton. - A diákok előtt nem beszélhetünk a bölcsek kövéről. Harry a nyakát nyújtogatta. Mógus motyogott valamit, de Piton a szavába vágott. - Rájöttél már, hogyan lehet kijátszani Hagrid bestiáját? - De-dehát Perselus, én... - Ne akarj magadra haragítani, Mógus! - csattant fel Piton, és még közelebb lépett a profesz-szorhoz. - Ne-ne-nem tudom, hogy mi-mire... - Dehogynem, nagyon is jól tudod, hogy mire célzok: Egy bagoly olyan hangosan huhogott fel, hogy Harry kis híján leesett a fáról ijedtében. Mikor összeszedte magát, ezt hallotta: - Vesd be a kis hókuszpókuszodat. Én tudok várni.

- 90 - - De-de-de én nem... - Hát jó - vágott a szavába Piton. - Hamarosan újra elbeszélgetünk. Addig fontold meg a dolgokat, és döntsd el, hogy kihez akarsz hűséges lenni."


Mit jelent az, hogy kihez akar hűséges lenni?


Illetve, ha Voldemort végig a MÓgus fején van, később miért bíizík Pitonban, ha az meghiusította a tervét?



2021. júl. 6. 13:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A tanárok lényegében az igazgatónak és az iskolának fogadnak hűséget, ellenben Mógus Voldemort szolgája, tehát nem hűséges az előbbi kettőhöz. Pitonban egyébként a visszatérésekor nem bízott egyből Voldemort, meg kellett hozzá győznie, hogy ő végig Dumbledore után kémkedett.
2021. júl. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De most akkor Piton miért beszélt úgy Mógussal, mintha közösen akarnák ellopni a bölcsek kövét?
2021. júl. 6. 14:05
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Ez az első könyv szerintem még picit gyermetegre sikerült.

Ettől függetlenül, én úgy képzeltem (sőt úgy emlékszem, hogy ez árnyaltan a könyvben is szerepel, de ezt most nem tudom megerősíteni, maradjunk a képzeletemnél), hogy Piton végig gyanakodott, és ezt jelezte is Dumbledorenak, aki nem hitt neki / úgy volt vele, hogy tök mindegy, mert a tükörből úgy sem tudja megkaparintani a követ. Illetve ugye Bolyhoska is ott volt, mint egy elég nagy akadály, Dumbledore meg ugye úgy volt vele, hogy az életét is rábízná Hagridra, szóval... Ezt a részét én úgy képzelem, hogy Dumbledore picit könnyelmű volt.


A másik kérdés szerintem már sokkal érdekesebb, ez sosem jutott eszembe. De Piton simán mondhatta azt, hogy ő csak Mógust akarta megakadályozni, mert annyit látott, hogy egy szánalmas alak magának szeretné a bölcsek kövét.

2021. júl. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

#2

(3-as vagyok, csak utána láttam csak a választ, hogy már elküldtem a válaszomat)

Szerintem ebben mutatkozik meg a könyv gyermekessége, tudta ő, hogy miről van szó, és Piton a jó oldalt képviselte a "kinek az oldalán állsz" kérdéskörben, csak úgy lett megfogalmazva, hogy ez egyáltalán ne derülhessen ki a könyvből.

Kíváncsiságból rákukkantottam az eredetire is, ahol annyi van (a magyarral szemben, hogy): "An owl hooted loudly, and Harry nearly fell out of the tree. He steadied himself in time to hear Snape say, “— your little bit of hocus-pocus. I’m waiting.”"

Tehát itt nem írja, hogy vesd be a kis hókusz-pókuszodat, lehet, hogy csak pocskondiázta, hogy úgy sem lesz elég a kis hókusz-pókuszod (ugye a bagolyhuhogás miatt ez a rész kimarad, nem biztos, hogy buzdítja az eredetiben).

2021. júl. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

De Piton nem tudta, hogy Voldi ott van Mógus fején, csak annyi jött le neki, hogy el akarja lopni a követ, valószínűleg a Nagyúrnak dolgozik. De mivel lassú volt, így gondolhatta azt is, hogy csak úgy tesz Mógus, mintha el akarná Voldemortnak lopni a követ, de a hűsége Dumbledor felé húzza.

Tehát a kérdést lehetett úgy is értelmezni, hogy Piton Voldemort oldalán áll, és csak sürgeti Mógust, hogy minél előbb szerezze meg a követ, ha a Nagyúrhoz hűséges.

2021. júl. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%

Dumbledore es Piton tudtak hogy Voldemort vissza fog terni, es hogy Mogus nekik dolgozik. De ugyanugy ahogy Dracot, Mogust se akartak emiatt elintezni, hanem rabiztak hogy o melyik oldalt valasztja es hagytak ennek szellemeben tevekenykedni. Viszont Piton jol tudta hogy Mogus kapcsolatban all Voldemrottal, ezert nem allhatott ki Dumbledore mellett, hiszen egyszer ujra fel kellett vennie a kesztyut ugynokkent, igy ugy kellett tennie, mintha a sotet eroknek szurkolna. Voldemort ugyan nem fedte fel magat elotte, de Piton azert neki cimezte a szinjatekot, hogy o is meg akarja kaparintani a kvoet es a sotet oldalt szolgalni vele. Azt nem beszeltek meg pontosan hogy Piton mit akar a kovel, mert mint lathato csak zsarolas meg fenyegetozes ment, nem kerekasztal beszelgetes :))


Es szerintem is Dumbledore jol tudta hogy a ko nincs igazi veszelyben - irta is valaki ezt fentebb, gonosz ember sose birta volna emgszerezni a sziv tukrebol... Az egesz akadalypalya inkabb azert volt hogy Harry es a baratai "kiprobalhassak az erejuket". Dumbeledore direkt azt akarta hogy Harry maganakciozzon, ezert is adta neki vissza a varazskopenyt, miutan McGali elkobozta :) Dumbledore mar az elso konyvben is utalt arra hogy Harry kisse horcrux, szoval szepen feltunes nelkulk felkeszitette ot arra, hogy le tudja gyozni voldemortot.

2021. júl. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
6-os jól beszél, főleg azzal kapcsolatban, hogy Mógusra bízták, ki mellé álljon. Dumbledore és Piton tudták, hogy Mógus kapcsolatban áll Voldemorttal, csak azt nem sejtették, hogy a nagyúr benne is van a testében. Dumbledore maga bízta meg Pitont, hogy figyeljen Mógusra, és derítse ki, hogy mit tud az akadályokról, így Piton megpróbálta elhihetni Mógussal, hogy ő maga is vadászik a kőre, és vagy együtt szerzik meg, vagy Mógus ne álljon az útjába, elérve így, hogy az SVK tanár magától kotyogja ki, hogy mit tudott meg az akadályokról, ergo mennyire jár ő közel a kőhöz, és így mikor kell közbelépnie az igazgatónak.
2021. júl. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudjatok, de ti honnan veszitek ezeket a dolgokat?

A könyvben a szöges ellentéte van annak leírva, amiről itt egyesek beszélnek.

"- Láttam magát és Pitont az erdőben...

- Áh, igen - bólogatott szórakozottan a professzor, s megkerülte a tükröt, hogy hátulról is szemügyre vegye. - Nagyra becsült kollégám nem hagyott nyugtot nekem. Ki akarta szedni belőlem, mennyit tudok. Gyanús voltam neki, és meg akart félemlíteni. Az ostoba... Engem, akit maga Voldemort mester segít..."


Mógus maga vallja be a végén, hogy Piton ellene volt. S Piton tényleg ellene volt, teljes hévvel, ő nem adott teret neki (akkor is egyből odament, amikor az direkt elszabadította a trollt, megfenyegette az erdőben, nem engedte, hogy Harryt lerázza a seprűről), annyiszor keresztbe tett neki, hogy ezt nem lehet azzal kimagyarázni, hogy vele együtt akarta megszerezni a követ. (A könyv végén Mógus elsorolja teljes bűnlajstromát).

Ezt csak azzal tudta kimagyarázni, ha azt mondja, hogy nem tudta, hogy kit szolgál Mógus, és ő csak egy szerencsétlen, kapzsi embert látott, akiért kár lett volna eldobni Dumbledore bizalmát amíg várt a Nagyúr visszatérésére.


De szerintem egyébként ennek a kimagyarázására nem is volt szükség. Mert szerintem(!) ezek külön lehasított lélekdarabok, nem öröklik meg egymás emlékeit. Ott volt például a napló, annak Ginny mesélte el, hogy Voldemortot hogyan győzte le Harry. Ráadásul a fiatal Denemet őrizte meg. Mindig az aktuális lelket, aktuális állapotában. Voldemort meg sem érezte, hogy elpusztulnak a lélekdarabjai, és nem is álltak össze az emlékei, szóval nem gondolnám, hogy ebből bármit is tudott volna.

2021. júl. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ennyi sok felesleges, sületlenségekkel teli teóriázgatást...

#8 válaszában van a legtöbb igazság. Piton egyértelműen Mógus ellen dolgozott, és ezt Mógus, így Voldemort is pontosan tudta!

DE ebben a válaszban is van egy nagy butaság!!

"De szerintem egyébként ennek a kimagyarázására nem is volt szükség. Mert szerintem(!) ezek külön lehasított lélekdarabok, nem öröklik meg egymás emlékeit. Ott volt például a napló, annak Ginny mesélte el, hogy Voldemortot hogyan győzte le Harry. Ráadásul a fiatal Denemet őrizte meg. Mindig az aktuális lelket, aktuális állapotában. Voldemort meg sem érezte, hogy elpusztulnak a lélekdarabjai, és nem is álltak össze az emlékei, szóval nem gondolnám, hogy ebből bármit is tudott volna."

Dehogynem volt szükség a dolog kimagyarázására!! Elég csak elolvasni a 6. kötet elején azt a fejezetet, amikor Piton leteszi a megszeghetetlen esküt. Ott Bellatrix kérdőre vonja, többek között azért is, hogy "miért állt a Sötét Nagyúr és Bölcsek Köve közé". Piton elmondja, hogy Voldemort is feltette neki ugyanezeket a kérdéseket, azt mondta, hogy csak azt látta, hogy a "sehonnai Mógus" akarja megszerezni a követ, és ezt nem engedte, ha akkor Voldemort felfedi magát neki, akkor hamarabb nyerhette volna vissza a testét. Ezt Voldi el is hitte neki.

És hogy jön ide, hogy a lélekdarabok nem öröklik egymás emlékeit? Ez minden bizonnyal tényleg így van, hisz ott a példa, amit felhoztál, a naplóból kilépő Denemmel. DE az a lélekdarab, amivel Voldi újraalkotta a testét, az ugyanaz a lélekdarab, ami eredetileg is a testében volt, és ugyanaz, amelyik megszállta Mógust, és megpróbálta megszerezni a követ.

2021. aug. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!