Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Most hogy Nagy-Britannia...

Most hogy Nagy-Britannia kilépett az EU-ból, a Bookdepository-n rendelt könyv után még további vámot és áfát kell fizetnem?

Figyelt kérdés
Vagyis nem vehetem át egyszerűen a postán, ahogy eddig, hanem ide-oda rohangálnom kell mire elvámolják?

2021. júl. 14. 11:40
 1/9 anonim ***** válasza:
18%
Így van, viszont rohangálni nem kell, mert a vámeljárás elektronikusan intézhető és fizethető is. A Posta vállalja a megbízást pár ezer forintért cserébe.
2021. júl. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
22%
Ilyenkor mindig az az érzés fog el, hogy valamelyik magyar könyvesbolt írta ki a kérdést és a választ is, mert ritka nagy képtelenséget írtak a kérdésben és a válaszban is.
2021. júl. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Oké, én rendeltem már azóta onnan és semmilyen vámot nem fizettem.
2021. júl. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem könyvesbolt vagyok, hanem a Magyar Posta egy plakátján láttam a figyelmeztetést, mely szerint aki az EU-n kívülről rendel valamit bármekkora összegben, annak vámot és áfát kell fizetnie utána. Ennyi...
2021. júl. 14. 13:05
 5/9 anonim ***** válasza:
49%
150 euró alatt áfát és eljárási díjat, felette áfát, vámot és eljárási díjat kell fizetni a teljes kifizetett összeg után (termék + szállítás + egyéb díjak). Ezeket pedig az országba érkezés után külön fizeted, nem a rendelés során. Az eladó nem fogja számon tartani az országok eltérő jogszabályait és díjszabásait, azt majd utólag állapítják meg és fizeted meg.
2021. júl. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

En ugy tudom, hogy errol az oldalrol rendelt konyvek araban benne van mar a VAT, es nem kell semmilyen plusz penzt fizetni miutan megrendelted.


“The prices on our website and what you pay at checkout is the final price. You will not have to pay any additional charges or fees at delivery.“

2021. júl. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha júl. 1-je óta rendeltél, akkor az árban már benne van :)
2021. júl. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Az áfát és a vámot még ki is tudja számolni az eladó (kereskedő) ha tudja melyik országba rendelsz. Na de a vámkezelés díját amit a Magyar Posta számol fel azt is?


Aki rendelt július 1-je után annak hogy zajlott?



Vagy esetleg EU területén lévő raktárból szállították ki?

2021. nov. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Küldött már vissza valaki csomagot a bookdepository-nak? Mennyibe fog kerülni a szállítási költség?
2022. jan. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!