Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan kell kiadatni egy...

Hogyan kell kiadatni egy megírt könyvet egy kidaóval?

Figyelt kérdés
Szeretnék írni egy fantasy regényt és ki szeretném adatni. Ennek mi a menete?

2021. júl. 15. 03:58
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha én magam nem válaszoltam ilyen kérdésekre százszor, akkor egyszer sem.

Írd meg, hívd fel őket, aztán ámulj és bámulj! Nagy meglepetés fog érni.

Írd meg saját szórakoztatásodra, de mást nem remélj.

2021. júl. 15. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Ezt csak egy kiadó tudja neked megválaszolni
2021. júl. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim válasza:
100%
te is kiadó vagy. Megírod, kiadványtervezővel megszerkeszteted, nyomdával kinyomtatod. Aztán persze kell marketing.
2021. júl. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

1: Ha mindenki elfogadná a tanácsodat Magyarországon, akkor sajnos nem lennének magyar irok. Sajnlom azokat, akik adnak valamit a szavadra.


2:Hmm, igen én is erre gondoltam. Viszont azt hittem, hogy van ennek valamilyen fajta iratlan szabálya..


3:De én azt is szeretném, hogy felkerüljön a könyvesboltok polcaira. :D

2021. júl. 15. 08:34
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, és kiadóban dolgozom. Tudom, mit beszélek.
2021. júl. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
82%

Ha nem volt már 32-szer a kérdés... amúgy ezt beszéld meg egy "kidaóval".

Bár... gondok vannak a magyarral és a kreativitással is.

Kicsi az esélyed.

Vagy nagyon sok pénz kell.


"azt is szeretném, hogy felkerüljön a könyvesboltok polcaira."

Ehhez még sokkal több pénz kell.

2021. júl. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

5: Ha igaz, amit irsz, akkor Magyarországon a kiadóknak nincs létjogosultsága. Hiszen bárki is irjon bármilyen féle könyvet, úgy sem fogjátok kiadni. A kérdésem már csak az, hogy akkor miért létezik kiadó.


6: Még mindig nem értem azt az érvelést, ami kijelenti, hogy egy kérdést előttem hányszor tettek fel.. de lehet akkor én vagyok a hülye.


"Bár... gondok vannak a magyarral és a kreativitással is." Ha rám gondolsz, akkor kiváncsi lennék, hogy ezt miből szűrted le látatlanba 7 mondatom alapján, amiben vannak kérdő és kijelentő mondatok.

2021. júl. 15. 09:38
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Hozhatod hozzánk is, ha nagyon akarod. Pár százezer forintot készítsd be, hogy legyen miről beszélni. Ha szerencséd van 4-5 év alatt kijössz nullára.
2021. júl. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Nem értem mik ezek a feltételezések... :D Miért nem elképzelhető az, hogy valaki ir egy nagyon jó könyvet, ami után kuncsorogni fognak a vásárlók és olyan kereslet lesz iránta mint a ps5 iránt? És itt nem magamra gondolok. Pontosan az a szép az irásban, hogy sosem lehet tudni mekkora lesz rá a kereslet és az ebből fakadó profit. Ez pár száz ezret megér szerintem.
2021. júl. 15. 09:59
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha van ennyi pénzed, akkor nosza! Kiadó sem kell.

Ha eltudod készíteni a nyomda érett pdf állományokat, akkor csak nyomdát kell találnod. Kifizeted előre a nyomtatás költségét (részben vagy egészben), és kész.

Bolti terjesztésről tudnod kell, hogy csak bizományban veszik át. A bolti ár 40-60%-a a könyvesbolté.

Nem nagyon fogsz olyan kiadót találni, amelyik neked fizet. Előfordulhat, de csoda kell hozzá.

2021. júl. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!