Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan működnek Szegeden a...

Hogyan működnek Szegeden a könyvtárak, melyiket ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Hamarosan Szegedre költözök, és mivel hobbim az olvasás, így lecsekkoltam a helyi könyvtárakat. Kicsit viszont elakadtam, (vidéki vagyok, nálunk egy könyvtárban lehet mindent intézni😅), mert kettőt is találtam (Klebelsberg és Somogyi, illetve utóbbinak a fiókkönyvtárai).

A katalógusban rákerestem pár könyvre, és mindkettőben volt, de azért a rutinosabbak véleménye is érdekelne; ha inkább kortárs, populáris (young adult, fantasy, stb.) könyvek érdekelnek, akkor melyiket ajánlanátok jobban?

(De lehet szempont akár a könyvtár hangulata, könyvek állapota, vagy bármi, ami eszetekbe jut.)



#könyvtár #Szeged #könyvmoly #somogyikönyvtár #klebelsbergkönyvtár
2021. júl. 25. 23:50
 1/3 b1812567 ***** válasza:
100%

A Klebesberg az az egyetemi könyvtár. Ettől persze nem kell egyetemistának lenned, hogy bemehess. De jellemzően nem szórakoztató irodalmat tartanak. Hacsak nem szereted mondjuk Hegellel elütni az időt. :)


A Somogyi az a "rendes" könyvtár, ennek megfelelő, színes kínálattal. Jó tudni, hogy számos fiókkönyvtára van több városrészben, érdemes megnézni, ahol lakni fogsz, ott is van-e a közelben.

2021. júl. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

A Somogyi fiókkönyvtárai többnyire nagyon kellemes helyek, én időnként a Stefánián lévőbe nézek el, az nagyon kis barátságos, "fiatalos" hely :)

Egyébként bárhol fogsz lakni Szegeden, kb. 10 perc alatt elérsz bármelyikhez biciklivel, szerencsére annyira nem nagy város ez :D

2021. júl. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a Somogyi központi könyvtára a legjobb, de tényleg érdemes lehet egy közeli fiókkönyvtárba is beiratkozni. :)
2021. júl. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!