Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Jelent-e meg magyarul ilyen...

Jelent-e meg magyarul ilyen könyv (tudomány kategóriában)?

Figyelt kérdés

Az elmúlt időszakban egyre többet fordulok a tudomány felé és az ateizmushoz közelítek.

Viszont egyre több kérdés merül fel bennem.

Hogyan jött létre az első élet?

Hogyan jöttek létre a dinoszauruszok? Hogyan jöttek létre az emberszabású majom őseink?

Hogyan jöttek létre ezek az élőlények?

Ez most hatalmas kérdés, ami megfogalmazódott bennem, hiszen az nem lehet, hogy valaki egyszercsak odatette őket sok millió évvel ezelőtt.

Ezekkel a témákkal kapcsolatban szeretnék tájékozódni.

Tud esetleg valaki ajánlani olyan könyvet, ami ezt a témát úgy egészében, részletesen taglalja?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. júl. 29. 05:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Biológia tankönyv a legjobb választás ezekre a kérdésekre
2021. júl. 29. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
33%
Talán Michio Kaku könyvei között keresgélj.
2021. júl. 29. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, biztos voltam benne, hogy valaki ajánlani fogja a biológia könyveket, de még a Mi? Micsoda? kötet ajánlására is számítottam.

Egy átfogóbb könyvre gondoltam vagy akár tudományos cikkekre.

Rengeteget olvastam az elmúlt időszakban mindenféle tanulmányokat angol nyelven, így most szerettem volna magyarul is olvasni valamit.

De ha úgy van, jobb híján tényleg lehet, hogy előveszem majd a biológiai tankönyveket.

2021. júl. 29. 09:29
 4/6 anonim ***** válasza:

Ricahrd Dawkins

Ha tudsz angolul, akkor olvass angolul, nagyon jo stilusa van szerintem

2021. júl. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Angolul vannak vagy keress olyan oktató videókat, amik a különféle állatok evolúciójával foglalkoznak.

Magyarul Kun Ádám: Evolúcióbiológia könyve érdekes lehet, de ez egy egyetemi tankönyv, lehet száraz annak, aki megfeledkezett a biokémia tananyagról. Szóval érdemes hozzá átolvasni ezeket.

Amiket feltettél kérdések, azokra elég bonyolult, összetett válaszok léteznek, amihez sok körülményt kell ismerni.

Persze vannak felületes válaszok, amik egyszerű válaszok azoknak, akiket ez mélyebben nem érdekli. De majd látod, hogy a te kíváncsiságodnak mi elegendő.

2021. júl. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Inkább a tudomány kategóriában kérdezz ilyesmiről, itt a szépirodalmi kérdések vannak, azok járnak ide, akiket ez érdekel.
2021. júl. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!