Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tényleg ennyire nem ismerik...

Tényleg ennyire nem ismerik az emberek az Abigélt?

Figyelt kérdés

Olvasgatom az értékeléseket, és szinte minden második az, hogy kár, hogy csak most olvastam el, eddig nem, most pótoltam, eddig féltem [???] tőle stb.


Állítólag ez (vagy a sorozat) az egyik legnépszerűbb könyv Magyarországon, de mégsem olvassák/ismerik a fiatalok, középkorúak stb.


Tud erre valaki magyarázatot adni?



2021. júl. 30. 13:14
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Én 14 évesen kaptam a könyvet születésnapomra. Beleolvastam egy fejezetet és akkor még nem tetszett, mert nem fogtam úgy fel, nem vonzott se a korszak, se a háború, se a vallás, mellesleg túl irodalmias volt. Akkoriban más dolgok érdekeltek. Csak a huszas éveim elején olvastam el normálisabban, egy internetmentes időszakban, unalomból álltam neki. Hát nem tudtam letenni, nagyon megszerettem és azóta is nagy kedvenc.
2021. júl. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Én tizenévesen faltam ezt a könyvet. De sajnos csak nagyszüleimnek volt meg, ők meg nem adták kölcsön. Imádtam, mert izgatott, hogy alakul Gina sorsa, mi lesz a többiekkel, ki az a titokzatos Abigél, stb.
2021. júl. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ismerik, viszont nem hiszem, hogy az olvasó emberek többsége a Moly.hu-ra ír értékeléseket. Meg ez inkább ilyen töltelékmondat: "már rég el kellett volna olvasnom"...
2021. júl. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%

Most a kérdés miatt elolvastam 2 tartalmat is. Nagyon háziolvasmány feelingje van... Szóval én örülök hogy nem olvastam. Főleg a vallásos hülyeségei miatt. Mi az hogy elveszik a dolgait? Vagy hogy nem panaszkodhat az apjának telefonon? Ha valami szar akkor az szar, milyen dolog hogy nem mondhatja el?


Én úgy kb már 2. heten kirúgattam volna onnan magam. Vigyen apám inkább valami világvégi tanyára, ha már minden áron el akar rejtsni. Inkább szénázok, mint hogy napi szinten hallgassam a vallásos agymosást. (Falusi vagyok, tudom miről beszélek.)

2021. aug. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
58%
Én református vagyok de sose mentem volna református iskolába. Képmutatás az egész. A könyv sugallja hogy csak megjatszák a református vezetők a hitet de rosszak. Ugye, a gyerektől is elveszik a rúzst meg a parfümöt és rafogják hogy bálványimádás. Bigott banda az egész és éppen olyan visszataszító mint a katolikus vagy az ortodox bigottság. Én leírtam az Abigél folytatását ami nem hivatalos de reális és abba bizony mindegyik bigott református alapos leckét kap. Kivéve Zsuzsanna meg König mert ők voltak pozitív karakterek a nevelők közül.
2021. aug. 16. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%

Sztem ez elég sokrétű "probléma".

1. A moly.hu-n azért nem a magyar lakosság többsége képviselteti magát, hanem inkább a fiatalabbak, akik felhasználóként folyamatosan használják is a netet. Nyilván az Abigél egy nagyon ismert mű, de akik ismerik, azoknak a többsége nem tini meg fiatal felnőtt.

2. A fiatal korosztály mindig egyre kevesebb klasszikust olvas / ismer azok közül a művek közül, amik a szüleiknek "alap"nak számítanak... egyszerűen az ő korosztályukban is születnek (modern) klasszikusok... és nem lehet minden könyvet elolvasni, arra senkinek nincs ideje.

3. Az utóbbi 20-30 évben volt egy baromi nagy technikai robbanás, ami alapjaiban megváltoztatta azt, hogy hogy olvasnak a fiatalok... oké, Harry Potter még megvolt, de azon kívül a többségük hozzászokik ahhoz később, hogy rövidebb anyagokat olvasnak és főleg a neten... hát akkor el tudom képzelni, hogy egy Abigél esetleg ijesztő lehet a hossza miatt valakinek. Arról nem is beszélve, hogy történelmileg elég messze van az a kor és helyzet, ahol a sztori játszódik, főleg esetleg egy olyan tininek, aki töriórán még nem is vette azt a korszakot, amikor a sztori játszódik.


Amúgy én is huszonéves koromban olvastam el az Abigélt, pedig megvették nekem a szüleim. De valahogy úgy voltam anno, hogy ilyen "tinis" könyvekből inkább olvastam a rövidebbeket, ha meg hosszabbat akartam, akkor inkább felnőttsztorik után nyúltam. Aztán elolvastam végül az Abigélt, mert illene ismerni, mert klasszikus ifjúsági irodalom. És örültem, hogy idősebben olvastam el, mert jobban megértettem a kontextust, és biztos, hogy tiniként puffogva raktam volna félre a könyvet, hogy "milyen már ez a könyv, hogy így viselkednek szegény Ginával", ma meg látom pl., hogy attól, hogy leírnak vmit, hogy mi történt, azzal nem feltétlenül propagálják / én is gondolhatom úgy, hogy azok a szereplők nem döntöttek helyesen.

2021. aug. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Képmutató kálvinisták voltak ott mind. Mi az hogy balvanyimado amiért nála van a rúzs??? Mi lett volna ha egy kereszt lett volna nála. Jó nagy eretnekek voltak abba az iskolában. Egy keresztény reformátust az epe elönti az ilyen iskoláktól. Ennél az ortodox kolostor is jobb. És jól írta az egyik válaszoló hogy az apjának se panaszkodhat,hülye zsoltárokat meg idézeteket kellett magolniuk. Ennél.az se rosszabb ha Máriához imádkoznak.
2021. szept. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!