Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Philip K. Dick nevével miért...

Philip K. Dick nevével miért nem találkoztam a rendszerváltás előtt? Tiltott volt?

Figyelt kérdés

2021. júl. 31. 14:27
 1/9 anonim ***** válasza:
33%

„Később számos ma már sikeres író kritikával fogalmazta meg vele kapcsolatban, hogy szigorú szerkesztési elvei miatt nem kapták meg anno a bemutatkozási lehetőséget, az akkor még Kuczka által egyeduralt kiadványokban és műfajágazatban. Kuczka többször akadályozta meg az olyan témák megjelenését, amelyeket nem tartott érdekesnek vagy nem kedvelt.”



Ha nagyon őszinték akarunk lenni, PKD egyetlen jó műve az Ubik, a többi csak ötletek szintjén (kiindulási pontként) jó – de mekkora film lett a BR-ből! (A gagyi „folytatásra” szerencsére már alig emlékeznek.)

2021. júl. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Még egyet sem olvastam...
2021. júl. 31. 15:28
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
Akkor hajrá! (Olvass bele az összes művébe, aztán majd kialakul, hogy tetszenek, vagy sem.)
2021. júl. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%

Egyetértek, PKDnek fantasztikus ötletei vannak, de borzalmasan ír.

(Nekem a Maze of Death a kedvencem egyébként)

2021. júl. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom. Én a Galaktikában is ( a régebbi sorozat) találkoztam a novelláival, és még a menőnek számító Interpress Magazin (IPM) is lehozott tőle novellákat. Szóval nem hinném, hogy tiltott lett volna, mindössze tudni kellett, hol hol futhatsz bele.

Ő írta pl. az Álmodnak-e az androidok elektronikus bárányokkal (jó hosszú) című novellát, amiből végül a Szárnyas Fejvadász cím készült.


[link]

2021. aug. 1. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Lehet hogy akkor mégis olvastam tőle, csak elfelejtettem. A jó öreg IPM. Elég drága volt, úgy emlékszem.
2021. aug. 1. 08:17
 7/9 anonim ***** válasza:
82%

A "Kozmosz Fantasztikus Könyvek" és a "Galaktika tudományos fantasztikus antológia" bőven a rendszerválás előtti kiadványok és jelentek meg bennük Philip K. Dick művei.

Pl. manapság "Emlékmás" címmel szereplő mű, ami évtizedekkel ezelőtt még "Emlékárusítás nagyban és kicsiben" című volt.

2021. aug. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#7 Remek, akkor egy pár biztos ismerős lesz. Ezek szerint csak megfeledkeztem róluk, vagy hogy ki írta őket.

Köszönöm a válaszokat.

2021. aug. 1. 09:57
 9/9 anonim ***** válasza:

#1: Kuczka érdemei elvitathatatlanok a magyar sci-fi kultúra megteremtésében. Elválasztotta a valódi tudományos fantasztikus írásokat a nyugaton tömegesen, szupermarketek pénztára előtti polcokra kitett ("2 centes")"fantazy" magazinok történeteitől. Hogy esetleg valami kiadását nem támogatta volna, nos azért volt szerkesztő. Minden esetre Kaszás Péter A galaktika urai (szerintem zseniális) könyvét támogatta, pedig Kaszás addig teljesen ismeretlen volt, mint író, és nem tudom, fizikusként írt-e még több sci-fi-t?

Philip K. Dick írásaival én is számos Galaktika magazinban találkoztam.

2022. jún. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!