Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Nagyon rémisztő horror könyv?

Nagyon rémisztő horror könyv?

Figyelt kérdés

Felnőtt férfi vagyok, olvastam vagy 20 horror könyvet, de egyik sem volt igazi.


Valami tényleg durvát, ijesztőt szeretnék


Tudtok ilyet?


2021. aug. 15. 12:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenki fél egy horror olvasása közben.

Nem igazán írtad le, hogy miket olvastál eddig és azt sem árt tudni, hogy te mit találsz ijesztőnek, mitől félsz?

Az alapján kéne akkor könyvet választanod.

2021. aug. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem eddig a Madarak a dobozban, amiben a elgparásabb rész volt, bár ez nema teljes könyvre igaz, de abban volt egy amire tényleg azt mondtam hogy parás.
2021. aug. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Olvasni nagyon szeretek.


Szóval inkább ajánljatok félelmetes könyveket.

Lehet csak én fogtam ki kevésbé jókat.

2021. aug. 15. 14:18
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Továbbra is nehéz így. Mi az, amitől félsz?

Mondok egy példát. Sok a kísértetes meg a démonos horror, viszont egyáltalán nem találom ijesztőnek őket, mert semmi félelmeteset nem látok egy kísértetben vagy démonban. Tudom értékelni a történetet, a karaktereket, de nem fogok egy kísértettől félni.

Ellenben félek a mély víztől, így már egy képeskönyv az óceánról is meg tud borzongatni. Vagy nyugtalanítónak találom a kannibalizmust, amikor valaki egy emberre tekint lakomaként, ezért ijesztőek számomra a gyilkos kannibálos, vámpíros, vérfarkasos, vadállatos sztorik (A vörös sárkány, Drakula, Jurassic park stb.)

Néha a kettő, a mély víz és az ember egy préda koncepció együtt van, mint A cápában, stb.


Tehát miket olvastál eddig? Ettől függően lehet ajánlani, mert mindegyik könyvben más az ijesztő.

Lehet true crime könyveket kéne próbálnod, ahol valódi horrorisztikus tettekről és személyekről lehet olvasni.

2021. aug. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Na igen, minden ami természetfeletti úgy látszik abszolút nem ijeszt meg. Pl szellemek, szörnyek, stb


Ellenben pl pszichikai terrornagyon ijesztő. Ilyen témában még nem igazán olvastam


Illetve a játékbabás filmek nagyon megijesztettek régebben 😅

Lehet valami ilyesmi könyvet kéne keresnem

2021. aug. 15. 18:29
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Edgar Allan Poe vagy H. P. Lovecraft könyveit próbáltad?
2021. aug. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Cara Hunter, B. A. Paris könyvek. Ezek egyáltalán nem fantasztikusak, sőt néha annyira reális, valós képet festenek le, hogy elgondolkodom, akarok-e valaha is megismerni új embereket. :))
2021. aug. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Árnyak a belső pokolból.
2021. aug. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!