Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ajánlanátok könyveket az...

Ajánlanátok könyveket az alábbi témában?

Figyelt kérdés

Olyasmit keresek ami lehetőleg egy fiúról szól, aki depressziós, nincsenek barátai, esetleg öngyilkos hajlamú, vagy vagdossa magát vagy bármi hasonló. (Egyébként ha LMBTQ+ karakter vagy ilyesmi van benne az se zavar, szóval nyugodtan írjatok ha tudtok).

Előre is köszönöm!

És kérlek mellőzzétek a beszólásokat, és sertéseket tudom, hogy ez fura téma, és megértem ha valakit zavar, de kérlek ne tegyetek rá sértő megjegyzéseket! Köszönöm! ;)



2021. aug. 26. 23:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

nem csak fiúk, hanem lányok is, de a téma attól még ugyanaz...


13 okom volt...


jó reggelt, búbánat!


prozac-ország


veronika meg akar halni


az üvegbura


hadd mondjam el...


egy különc srác feljegyzései (ez fiúról szól)


rozsban fogó (ez is)

2021. aug. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%
előző vagyok: elmeséled, miért ez a speciális érdeklődés? érdekel...
2021. aug. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Itt tudod címkék szerint szűrni a könyveket:


[link]


Nyomás alatt (fiú)

Lány, darabokban (lány)

13 okom volt (lány)

Semmi súlya (lány)

Egy különc srác feljegyzései (fiú)

Napos oldal (fiú)

2021. aug. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Angol nyelvű is lehet? Mert akkor a Suicide Watch Kelley Yorktól pont ilyen.
2021. aug. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szia, első!

Öm...Igazából a kérdésnél ezt nem írtam le, mert nem volt rá szükség, de ha megkérdezted szívesen leírom, úgyse zavarnak a beszólások. Szóval...

Hát... Nehéz elmagyarázni. Régebben voltak problémáim. Öm... Kezdjük ott, hogy én igazából gyakorlatilag lány vagyok, de... De mégsem. (Viszont fiú se teljesen, de sokkal inkább érzem jobban magam "fiúként". Ezt mondjuk a szüleim nem tudják. Elfogadnák, de... Nem akarom, hogy tudják.) Ezért írtam, hogy ha lehet fiúról szóljon, mert jobban tudok vele azonosulni. De egyébként köszönöm mindenkinek, azokat is amik lányról szólnak!

Szóval...Öm... Igen, hát ugye régen voltak rosszabb időszakaim. A szüleim igazi minta szülők, nagyon rendesek és iskolába se csúfoltak, vagy ilyesmi, egyszerűen csak úgy a semmitől folyamatosan egyedül éreztem magam, nem voltam jól, mindentől ideges voltam, mindentől stresszeltem, folyton szomorú voltam, semmi nem érdekelt, minden unalmas volt, stb. Igazából ezeket leírtam múlt időbe, de most is eléggé megvannak még, pedig, nem zavar ha beszól valaki, nem zavar ha sértegetnek, se semmi hasonló, tehát nem tudom miért...

Szóval...Régebben volt egy rosszabb időszakom és... Ok nélkül belevágtam egyszer a lábamba, egyszer pedig a homlokom vágtam meg, szándékosan. Igazából ezt senki nem tudja rajtam kívül mert el tudtam takarni, és szerencsére gyorsan begyógyult. De attól még megtörtént. Emellett gyakran eszembe jutott, hogy mennyivel egyszerűbb lenne meghalni. Ez is megvan most, de eszembe sincs figyelni erre a gondolatomra. Azóta találtam kapaszkodót, ami nekem sokat segített és megfogadtam, hogy nem ártok többé magamnak.

Tehát... Nem igazán van kivel megbeszélnem, a szüleim nem értenék, nem tudnám elmagyarázni, de leginkább nem is akarom, hogy megértsék.

Aztán kb. Egy hete mondott valamit egy ismerősöm: "ha szerelmes vagyok,szerelmes könyveket olvasok, és ilyen zenéket hallgatok. Ha szomorú vagyok szomorú könyveket olvasok, és szomorú számokat hallgatok! És ezek után mindig jobban érzem magam!"

Tehát... Eszembe jutott ez a nagy értelmetlenség: olvassunk depressziós könyveket. És... Igazából a kérdés kirakás előtt elolvastam egy hasonló témájút és... Nem tudom elmagyarázni, de... Nem az van, hogy elolvasom és minden gondom megszűnik, de... Mégha a vége nem is volt túl vidám... Valahogy tényleg jobban érzem magam.

Szóval ennyi a kis sztorim. Hát jó hosszú lett, tele értelmetlenségekkel, de itt van. :D Ha van még kérdésed, (vagy bárki másnak) nyugodtan mond, szívesen válaszolok!

És köszönöm az ajánlásokat!

2021. aug. 29. 00:43
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Amikor ezt olvasod, én már nem leszek c. könyv

Lányról szól bár, de ennek ellenére erősen ajánlom! A vége különleges. (Számomra)


Köszi, hogy megosztottad velünk a "történeted" :)

2021. aug. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!