Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerinted igaz az, hogy egy...

Szerinted igaz az, hogy egy könyvet nem szabad megítélni a borítója alapján?

Figyelt kérdés

2021. aug. 29. 20:01
 1/5 belapus ***** válasza:
100%
Annak ellenére igaz, hogy egy rosszul megválasztott borító eléggé távol tudja tartani az érdeklődőket.
2021. aug. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem ez egy nagyon érdekes kérdés.

Egy könyv kiadatása során az írónak nyilván beleegyezése, hozzájárulása szükséges a borító megválasztásához, vagy ő választja ki az illusztrátort. Ezzel nem vagyok tisztában.

Egy biztos, hogy a tapasztalt, sokat olvasó emberek már a borító alapján bizonyos értékítéletet alakítanak ki magukban, a könyv számukra meghatározó belső értékéről, és ők már a borító alapján is tudnak választani, amely könyvek általában az ő érdeklődési körüknek meg is felelnek.

Borító alapján megválasztott könyv esetében csak nagyon ritkán fogtam mellé.

2021. aug. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok.

A kérdésre adott tulajdonképpeni válaszom: Nem igaz az, hogy egy könyvet nem szabad megítélni a borítója alapján. De, szabad! Ugyanis egy könyvet (annak számunkra jelentett beltartalmát) pontosan meg lehet ítélni a borító kinézete alapján.

2021. aug. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sok az előítélet borító alapján. Például a Vörös pöttyös könyveknek fotós, fiatalos borítói vannak, ami nekem nem tetszik, giccsnek érzem, de ha beleolvasok, akkor nagyon jó könyvek vannak mögötte.
2021. szept. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez ugyanolyan, mint az emberek tekintetében. Igénytelen külsővel ami riaszt, nem lehet megismerni a belsőt. Az igaz, hogy nem szabad a borító alapján leírni egy könyvet, de adni kell arra, hogy a külseje figyelemfelkeltő és igényes legyen. Csak így lehet megnyitni a kaput ahhoz, hog yvalaki egyáétalán belelapozzon. (most itt nem feltétlenül az 1000 oldalas szürke borítós szaktanulményokról beszélek :D)
2021. szept. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!