Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mitől jó számodra egy horror...

Mitől jó számodra egy horror könyv? Mi az ami el tudja rontani az élményt? Esetleg mi a kedvenc ilyen regényed?

Figyelt kérdés

2021. okt. 6. 11:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez a témájától és a tartalmától is függ. Tényleg csak közhelyek vannak, mert szeretek elég sok mindent: jó karakterek, érdekes cselekmény és felvetett kérdések. Ilyesmik.

Igazából innentől csak az író ronthatja el.


Amit nem szeretek valamiért, azok a nagy kozmikus, az egész csak egy szimuláció vagy hasonló plotok, amire két példát is tudok most. A Darwinia, nagyon tetszett az alap elgondolás, hogy megjelenik a semmiből egy új kontins a régi helyén, de az erre adott magyarázatot utáltam. A másik pedig egy magyar horror az Odakint sötétebb, ahol szintén nagyon tetszett az alapkoncepció, de a vége ezzel az egész univerzumra kiterjedő megsemmisüléssel "kösz, de nem" kategória. És ez azért tud nagyon irritálni, mert ilyesmi a végén derül ki és akkor úgy érzem, hogy a regénybe fektetett energiám időpazarlás volt.

2021. okt. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
*kontinens
2021. okt. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Eredeti ötlet, jó karakterábrázolás, életszerű dialógusok, belső monológok.

Nagy kedvenceim Kingtől a Holtsáv, a Tortúra és a 22/11/63.

De tetszett még az Az ördögűző William Peter Blattytól, Nathan Ballingrud Szörnyvidék-e.

2021. okt. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
27%

utálom kinget, amit ő csinál, inkább horrorparódia, mint igazi horroor


yrsától olvassátok el a géneket

na, az már döfi!

2021. okt. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#4-es, olvastál tőle bármit is?
2021. okt. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
64%

persze, megvan minden könyve szinte, nem én vettem, úgy kaptam könyvgyűjtéskor.

jogom van nem szeretni.

ő a ciki kategória, banális, egyáltalán nem horrorisztikus hülye sztorikkal.

2021. okt. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jozef Karika: Hasadék című könyvét tudom ajánlani. Volt amikor alig mertem kimenni a mosdóba olvasás közben.
2021. okt. 8. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Az én kedvencem J.D. Barkertől a Drakul. Igazi horror, gyönyörű tájleírásokkal.

Imádom a minőségi horrort, viszont ami az olvasási élményeimen ront, az a műfajok ész nélküli keverése, pl. amikor túl sok poént, akciót, vagy erotikát visznek olyan horror/ sci-fi történetekbe, melyek elviszik a mű hangulatát. Ezek az elemek a látványmozikban biztosan bejönnek, és abból a célból csinálják, hogy minél szélesebb kör ízlésének megfeleljen a produktum, de a könyveket nem kellene ilyenekkel elrontani. Akadnak sajnos szép számmal. Nekem a szép, ízléses, letisztult műfajok tetszenek :)

2022. júl. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!