Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik könyv volt érzelmileg...

Melyik könyv volt érzelmileg a legmegterhelőbb számodra?

Figyelt kérdés
Miért?
2020. júl. 4. 17:14
 1/4 anonim ***** válasza:
93%

Valami ábrázoló geometriáról szóló.

Nem lettünk barátok.

2020. júl. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Több is volt, de ami leginkább megmaradt, az a "Kormorán Baru, az áruló" (The Traitor Baru Cormorant) című. Spoiler lenne megindokolni, de nagyon szívbe vág. Nem úgy, mint egy átlag sírós könyv, pont, hogy ennél sokkal mélyebb és sokoldalúbb a tragédiája. Nem ifjúsági, sokkal komolyabb és nagyon komplexen foglalkozik a hatalom, célok, meddig lehet elmenni, mit lehet feláldozni a célért, emberek maradunk-e még kérdéskörökkel.


Most beugrott még 2:

Kislányként az "Édességek kicsiny boltja" kavart fel, de ott inkább a pestisjárvány borzalmai, amire nem számítottam a cuki cím alapján (meg hogy ötödikesen ilyet adnak a kezembe).

A másik meg nagyon szép barátság a második világháborúban (nem holokauszt sztori): "Fedőneve Verity". Legjobb barátnőmtől kaptam, megkönnyeztem.

2020. júl. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

George Orwell-állatfarm


(Az orrunkban nem lesz gyűrű,

Hátunkon nem lesz nyereg,

Nem mar zabla és sarkantyú,

S nem vernek az emberek.)

2020. júl. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Elie Wiesel: Éjszaka
2020. aug. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!