Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Leírnátok tabellában sorba a...

Leírnátok tabellában sorba a Harry Potter könyveket tetszés szerinti sorrendben? És Leírnátok melyik miért van azon a helyezésen?

Figyelt kérdés
2021. okt. 16. 19:01
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

1. Azkabani Fogoly - Legizgalmasasbb, legfordulatosabb könyv, tökéletes a hossza, a tartalmi felosztása, kellően jó átmenet az első két gyerekesebb és a következő 4 érettebb könyv között.

2. Félvér Herceg - Ennek a könyvnek van a legegyedibb felépítése, mivel a többivel ellentétben itt már a történet elején megtudjuk a könyv fő rejtélyeinek (ki a Félvér herceg, és melyik oldalon áll Piton) válaszát. Plusz Voldemort múltja a merengős jelenetekben úgy overall a kedvenc fejezeteim a könyvekből.

3. Halál Ereklyéi - A hirtelen szabadság, ami a Roxfortból való "kiszabadulás" miatt van, nagyon felemelő érzés, ugyanakkor a történet nyomasztó.

4. Főnix Rendje - Harry idegesítő önsajnáltatásától eltekintve ez a legfelnőttesebb könyv, főleg a rengeteg politika miatt. Pont emiatt tetszett nagyon.

5. Bölcsek Köve - Ez tényleg erősen ifjúsági, ezért felnőttként már nem annyira élvezetes számomra, viszont mivel itt még minden új, megvan a "varázslata"

6. Tűz Serlege - Nekem csak nagyjából 200 oldal után lett érdekes, valamiért sose lett a kedvencem, pedig az egyik legizgalmasabb könyv.

7. Titkok Kamrája - ez a "legjelentéktelenebb" számomra

2021. okt. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a választ! Nem tudom ki pontozott le téged, de én felpontoztalak
2021. okt. 16. 20:11
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
Mert magyarok vagyunk. Ha valakivel nem értünk egyet, akkor az hülye.
2021. okt. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%

1. Azkabani fogoly - Ahogy előttem írták elég jól fel van osztva, a sztori is jó, meg nem akar mindenben kiemelkedni.


2. Titkok kamrája - Pár hibája miatt csúszott csak le az első helyről. Ennél már érezni lehetett nem csak tipikus gyermek mese akar lenni, sok újdonságot vitt bele, meg ennél kezdett érződni igazán, hogy nincs fekete-fehér, hanem bőven szürke karakterek is vannak.


3. Bölcsek köve - Mivel ez a legelső rész, ezért ez fektette le az alapokat az egész sorozatnak. Nagyon sok minden itt még logikusan lett felépítve, ahogy Harryn keresztül mutatja be az egész varázsló világot.

4. Tűz serlege - ez az a pont, amikor le kellett volna zárni az egész sorozatot. Érződik is rajta, hogy eredetileg ez lett volna a záródarab, csak Rowling inkább úgy döntött a pénzért még csinál több részt. Itt kezdett komorabb lenni az egész, ahogy Harry is kezdett felnőni.


5. Félvér herceg - ez még, ami olyan, hogy szódával elmegy. Néhol nagyon kiszámítható, néhol hülyének nézi az olvasót és itt kezdődött el az, hogy tojt rá mindenre Rowling amit azelőtt írt.


6. Halál ereklyéi - Egyedüli jó dolog benne, hogy nem ütötte meg a Főnix rendje szintet. Ez viszont nem nagy erény, mivel azt a szintet kb. senki nem tudja elérni. Nagyon érződött, hogy magasról tojik mindenre Rowling, ő csak azt akarja, hogy pénzt kapjon még mind a könyvért, mind a filmkészítési jogokért. Kb. mindent folyamat cáfolt meg, amit korábban leírt. Korábban leírta a láthatlaná tévő köpeny már öregszik, közel se olyan, mint régen. Azt is leírta, hogy Rémszem Mordon szeme simán átlát rajta, itt meg próbálja bemagyarázni nem is öregedett, meg nincs semmi bűbáj amivel keresztül látnál rajta. Kb. úgy szoktam jellemezni, hogy azért írta meg az egészet Rowling, hogy később kiadhassa a Bogar Bard meséit megint jó pénzért.


7. Főnix rendje - ez az a könyv, ami tökéletesen prezentálja mi az a szint, aminél nem szabad kiadni egy könyvet, hanem teljesen át kell írni az egészet. Mikor olvastam végig érződött ekkor akarta teljesen kimaxolni a pénzért való írást. De tényleg, kb. nem üti meg a Harry Potter szintet, semmit nem mond, tipikusan hirtelen mindennel nagyot akarok mondani egy jellegtelen dologból is felfogás. Annyi bődületesen sok rossz dolog van benne, hogy arról nagyon sokat lehetne írni (ami még mindig minőségibb lenne, mint amit Rowling kiadott Főnix rendje cím alatt).

2021. okt. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én olyan régen olvastam ezeket, hogy csak na, 11 éves voltam, mikor megjelent az első, 20 éve.


De nálam talán a Titkok kamrája az első (izgalmas, krimi-thriller beütésekkel), utána a Bölcsek Köve (varázsvilágba elkalauzol és csak ámulsz bámulsz). A többire már nem nagyon emlékszem.

2021. okt. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1.A félvér herceg-Nagyon tetszet és tökösnek gondoltam az irönöt hogy meg meri ölni . ...


2.Az azkabani fogoly-Nagyon tetszet ahogy bele teték a történetbe roxmorxot és imádtam sirius karakterét.


3 A fönix rendje- Remekül meg volt irva dumledor és voldemort párbaja.


4. A tüz serlege- örültem voldemort viszatérésének ara gondoltam igy elkezdödik végre az igazi csata.


5 bölcsek köve- remek fordulatok vanak benne de semi kiemelkedö.


6 Halál ereklyéi- Egy pozitivuma nem volt anyira rosz mint a tikok kamrája .


7.A titkok kamrája - értékelhetetlen volt számomra rengeteg logikai hibával és irritáló karakterekel.

2021. nov. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Félvér herceg. A remek jelenetek és történetszálak miatt (Voldemort múltja, Harry szerelmi élete, a barlangi események, A másik miniszter fejezet), illetve azért, mert számomra ez egy visszatérés az első három könyv hangulatához. Ezt úgy kell érteni, hogy itt már érettebbek a főszereplők, mint az első három kötetben, de egy csomó régi jó elem visszaköszön, amik a 4., és főleg az 5. könyvben nem voltak olyan hangsúlyosok (Dumbledore, kviddics, tanórák, meg úgy az egész hangulat).

2. Halál ereklyéi: Izgalmas új témákat jelent az iskola elhagyása, nagyon jó történetelemek vannak benne (A hét Potter, Sipor története, a minisztériumi és a banki akció, A három testvér meséje, a roxforti csata, A herceg meséje, Ron-Harry, Ron-Hermione és Harry-Hermione viszony, Dumbledore múltja).

3. Azkabani fogoly: Izgalmas újdonság és új szereplők, érdekes történetszálak, és jó az átmenet a négy "érettebb" kötet felé. Az időutazás behozatala viszont marhaság és hiba.

4. Bölcsek köve: A nyitó könyv, a világépítéssel, az újdonság erejével, remek sztori és karakterek.

5. Titkok kamrája: Az első kötet méltó folytatása, sok mindenben nagyon hasonlít rá, de ugye már nincs meg az újdonság varázsa + G. L. idegesítő karakter.

--------------------------------------------------------------------

6. Tűz serlege: Hirtelen nagy változások, "kinyílt a varázsvilág", a Trimágus Tusa nem nagyon illik a nagy sztoriba, a Harry-Cedric-Cho háromszög inkább érdektelen, vagy idegesítő, mint érdekes.

7. Főnix rendje: Véleményem szerint egyszerűen lefelé lóg ki a sorozatból, nincs benne helye. Borzasztó hosszú, de csak néhány olyan dolog van benne, ami érdemben előrébb viszi az egész történetet (Neville, Luna és Ginny szerepe, Sirius halála, a jóslat). A 6. kötet eleje nekem olyan, hogy lehetne nyugodtan a 4. után egyből, nem történt semmi különös közben (miközben azért történtek dolgok, de valahogy súlytalan).

2021. nov. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!