Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Üdv mindenkinek! El tudnátok...

Üdv mindenkinek! El tudnátok nekem magyarázni a Dűne metafizikáját?

Figyelt kérdés
Hogy hogyan is működik ez a szellemi sík meg fizikai sík?
2021. okt. 18. 18:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mmmm...mire gondolsz pontosan?

A Bene Gesserit nővérek úgy fejlődött, hogy képes hasznosítani a kollektív emlékezetét női ágon, azaz hozzáférnek olyan dolgokhoz, amit egy másik nő (Bene Gesserit) tudott.

Paul pedig egy olyan lényegében Bene Gesserit férfi, aki mindkét nem kollektív tudattalanához vagy emlékezetéhez fér hozzá, de a fűszer miatt olyan dolgokra is "emlékszik", amik a jövőben is megtörténhetnek. Tehát a fűszer kitágítja ezt a képességet.

2021. okt. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*nővereket nem akartam írni, ezért van más számban/személyben xD
2021. okt. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Egy videóban hallottam hogy a Dűne egyediségéhez hozzátartozik a metafizikai világa. Tehát hogy egyszerre játszódik egy fizikai és egy szellemi síkon.Hogy ha valaki például tesz valamit a fizikai síkon az külön értelmezést nyer a metafizikain. Meg azt is olvastam hogy a mű 90%-a fejben játszódik. Konkrétan akkor gondolatok útján mutatja be a mű a történetet?
2021. okt. 18. 20:28
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

Ez inkább a Dűne felesleges túlmisztifikálása. Egy összetett történet, aminek sok mondanivalója van a klímakatasztrófán át a politikai vezetők vak imádatáig, de felesleges túlgondolni.

Nem játszódik fejben, illetve nem jobban, mint más regény.

Fejben max úgy, mint az olvasó fejében, akinek érdemes átgondolnia, hogy mi miért is történt/történhetett meg.

Érdemes meghallgatani magát az írót:

https://www.youtube.com/watch?v=A-mLVVJkH7I&t=20s

2021. okt. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a választ!
2021. okt. 19. 07:44
 6/7 anonim ***** válasza:

Néha olvass könyveket, ne csak könyvekről.

Nem olvastad el a Dűnét igaz?

2022. febr. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azóta elolvastam!És zseniális. Lényegében az elbeszélés módja ami egyedivé teszi, most már megértettem.
2022. febr. 21. 04:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!