Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Vaják (Witcher) világában...

Balasa Bence kérdése:

A Vaják (Witcher) világában szereplő nilfgaard birodalom neve mit jelent, és milyen nyelven?

Figyelt kérdés

Mivel szeretem magam beásni a nyelvekbe, és sokat olvastam a különböző mitológiákról, a skandináv mitológiában szereplő Midgard szó ó-skandináv nyelven "középföld"-et jelent (hmm "middle earth középfölde)


Ázgárd (Asgard: Áz föld, az Ázok földje)



2021. okt. 22. 11:01
 1/2 anonim ***** válasza:
97%

Origins of the capital's and therefore the empire's name are unclear. "Nilf" seems to be corrupted version of Icelandic "nifl" (fog, darkness, mist; like in "Niflheim"), while "gaard" could be either Dutch "gaard" (yard, garden), Danish "gaard/gård" (farm) or Old Norse "garðr" (yard, enclosure).


A Google zseniális hely.

2021. okt. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

mivel én magyar ember vagyok, jobban szeretek a saját nyelvemen választ kapni a kérdésemre, de azért az általad küldött szöveget is megvizsgáltam...



A főváros és így a birodalom nevének eredete nem világos. A "Nilf" az izlandi "nifl" változata lehet. (köd, sötétség, pára; "Niflheim" ködös világ), míg a "gaard" lehet a holland "gaard" (udvar, kert), a dán "gaard/gård" (tanya) vagy az óészaki "garðr" (udvar, kerítés).

2021. okt. 22. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!