Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mitől lesz jó egy romantikus...

Mitől lesz jó egy romantikus regény? Mi az, ami megfog benne, és mi az, ami kizökkent?

Figyelt kérdés

2021. nov. 8. 19:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ami nekem az egyik legfontosabb, hogy legyen meg a szereplők között a kémia és persze az érzelmek is, számomra is legyen egyértelmű és ne csak azért, mert oda van írva direktben. Jöjjön át a sorok között, apró gesztusokból, beszélgetésekből. Az se árt, ha van valódi személyiségük.

Amit pedig nagyon utálok, ha annyi az egész könyv fő konfliktusa, hogy miután összejöttek és végre minden szuper, egy félreértés miatt szakítanak, majd a nagy szenvedés után a legvégén kibékülnek. Ha annyi az össz problémájuk, amit egy normális beszélgetés simán megoldott volna, az szerintem elég idegesítő és számomra tönkre tudja tenni az egész könyvélményt. Alapvetően nem zavar, ha vannak sablonos elemek, ha azok jól meg vannak írva, de ez az egy olyan, ami nagyon fel tud húzni. Van még pár tipikus elem, amikért nem vagyok oda, de ha megkedveltem a karaktereket és jók együtt, akkor azokat még el tudom nézni.

2021. nov. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%
Nem szeretem a kliséket, az elcsépelt fordulatokat. Legyenek a szereplők egyéniségek, ès ne lehessen előre kiszámítani a vègèt.
2021. nov. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Legyen sztorija is ne csak az, hogy összejönnek e vagy nem.
2021. nov. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az előbbi válaszolókéhoz én még annyit teszek hozzá, hogy, mint ahogyan bármely más könyvnél, úgy itt is nagyon fontos az írásmód. Sok romantikus számomra azon csúszik el, hogy ha van bennük, akkor az erotikus rész nem szépre, hanem vulgárisra, közönségesre van irva. Ez nagyon zavaró tud lenni.
2021. nov. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!