Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hány évesen, és pontosan mi...

Hány évesen, és pontosan mi volt a legelső könyvtári élményetek?

Figyelt kérdés
2021. nov. 18. 10:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

6 évesen az iskolában a könyvtárba mentünk és mindenki választhatott egy könyvet.

Többre nem emlékszem, mert attól kezdve hetente legalább egyszer cseréltem a könyveket.

2021. nov. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

8 éves lehettem és ezeket kölcsönöztem ki:

[link]

2021. nov. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
5-6 éves lehettem. Nagymamám vitt el a 3-as iskola könyvtárába, hogy vegyünk ki valami természetismereti albumokat (ő ott dolgozott). Egy sötét terem volt (villany hol volt, hol nem), a falakon sólymok rajzai, kommunista méltóságok fényképei, ilyesmik. A könyvtáros elvtárs megszidott, hogy nem tudok jól oláhul, és azt mondta, hogy sosem lesz belőlem pionír (amúgy még sólyom sem voltam). Kivettünk 4 könyvet és 2 hanglemezt aztán hazamentünk.
2021. nov. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Gyermekkoromban sokszor voltam könyvtárban, de mindig édesapámmal együtt. Ő a felnőtt könyvekből válogatott, én a gyermek- és ifjúsági irodalmi polcokról választhattam. Egyszer volt egy könyv, amit édesanyám olvasott, de mindig eldugta. Ez engem nagyon izgatott, hogy miért nem hagyja szem előtt. Amikor apám visszavitte a könyveket a könyvtárba, én 1-2 hét múlva egyedül elmentem a könyvtárba. 10 év körüli voltam akkor. Megtaláltam a polcon a könyvet, amit édesanyám olvasott, és ki akartam kölcsönözni. A könyvtáros - már ismert bennünket régóta - azt kérdezte: - Kinek viszed ezt a könyvet? Rögtön tudtam, hogy baj van, ezért azt mondtam, hogy a nagymama kért meg, hogy vigyem haza a könyvet. A könyvtáros azt mondta: - Ebben az esetben jöjjön el a nagymama, és vegye ki, de ezt a könyvet neked nem adhatom oda!

Nagyon rossz szájízzel, szégyenérzettel jöttem el a könyvtárból. Azóta felnőtt fejjel, már elolvastam a könyvet, és utólag beláttam, hogy a könyvtárosnak igaza volt. A könyv: Martin Andersen Nexö: Ditte, az ember lánya.

2021. nov. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A nagymamám tesója a győri könyvtárban dolgozott. Azt hiszem ő volt a vezetője. Talán. Nem tudom hány éves voltam, de nagyon kicsi koromtól imádtam ott lenni.
2021. nov. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám régen egy könyvtárban dolgozott, ami egy sarokra volt az akkori óvodámtól, úgyhogy sokszor korábban eljött értem, és bevitt a könyvtárba. Nagyon szerettem, bújtam a sok állatos könyvet, meg volt egy csomó gyerekkönyv is, azokat is böngésztem. Ráadásul volt egy emelet, ahová egy szűk, sötét lépcső vitt fel, azon is imádtam fel-le korzózni. Amíg rám nem szóltak. :)
2021. nov. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
7 évesen, első osztály második félévében a jól olvasóknak el kellett olvasnunk hetente egy könyvet a “kezdő” polcról (volt valami fantázianeve, amire nem emlékszem és nyilván 10-20 oldalas képeskönyvek voltak). Ha jól emlékszem, egy gesztenyefigura kalandjainak sorozatát olvastam.
2021. nov. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
10 évesen az iskolábók elvittek a városi könyvtárba, ugyan a suliban is volt könyvtár, de csak felsőtagozaton kezdtem el oda járni a kötelezőkért. Nem mintha nem szeretnék olvasni, csak én jobban szeretem megvenni a könyveket, mint a könyvtárat
2021. nov. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
1973-ban, akkor negyedikes voltam. A gyermekkönyvtár 121. olvasója. Benedek Elek: Tündérkirályfi című könyvét vettem ki először. (Azóta már az unokáimnak is beszereztem.)
2021. nov. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Egyszer alsóban a tanítónő elvitt a falusi könyvtárba. Az óta se jártam ott.


Sokszor volt óránk a sulis könyvtárban 5.-8.-ban, mert volt ott vetítő. (Bár az a könyvtár nagyon kicsi.)


10.-ben tudtam meg, hogy a 9.-12.-es sulimban van könyvtár. :D Sose mentem be oda, de az még kisebb.


Elsőévesként meg az egyik tanár elvitt minket az egyetemi könyvtárba. Kártyát is csináltam, de az óta nem voltam ott. Mikor online voltunk pár hétig, írtam a könyvtárosoknak, hogy az egyetem által előfizetett adatbázisokból töltsenek le nekem pár dolgot, mert én otthonról nem tudok, s ennyi.



Netről szedem a könyveket.

2021. nov. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!