Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » 11 éves fiúnak valami jó...

11 éves fiúnak valami jó ifjúsági regény?

Figyelt kérdés
Nagyon utál olvasni, de szeretném, ha rákapna.
2021. nov. 22. 13:44
1 2
 11/18 anonim válasza:

Képregények:

pokember.hu (Kingpin kiadó)

Fumax kiadó - Líránál lehet rendelni

Újságárusoknál pedig sorozatok vannak: Marvel, DC, Batman.


Bocsi, csak a férjem nagy gyűjtő 😀

2021. nov. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Én inkább a képregényeket szerettem ilyen koromban: Asterix, Lucky Luke, Kockás. Felnőtt fejjel olvastam a Winettout, az nagyon izgis.

Gyerekként kikészültem, amikor anyum Húsvétra egy nagy dobozt adott át, amit kicsomagolva igen elszomorodtam, hogy nem LEGO, hanem a Nagy indiánkönyv. Meg voltam sértődve a világra, főleg anyámra :-) Milyen nehéz dolga is van egy szülőnek! :-) Szóval én először rövideket tennék elé. Pl. ha valami téma érdekli, pl. munkagépek, vagy sport, akkor olyan témában akár folyóiratot is elé tehetsz, vagy albumot, amiben sok kép van, de szöveg is, hátha, abban rövidebb szövegek vannak.

Vagy általánosan: 3. évezred, IPM, GEO, Nat. Geo. biztos van ebből még fiataloknak szóló változat is, kérdezd meg az újságost! Hetente egyet csak lerakni valahová szem elé, a nappali asztalára.

Érdekli valami a világból? Engem akkor csak a fára mászás és a bicikli, meg a patak foglalkoztatott. :-D 48f

Vagy arról is mesélhetsz neki, hogy neked mi volt annak idején nagy élmény, de e mellé ne tukmáld, hanem csak meséld el, hogy miért szeretted azt, amit. De csak ritkán. :-)

2021. nov. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

A #12 vagyok. De inkább azt kéne felfedezni, hogy ő benne milyen csírák vannak és azt öntözgetni.

Csak elrettentésül: egy kolléganőm, tiszta kényszeres és elfojtottan élte le az életét, és egyszer beszélgettem vele, hogy milyen szép képeket állít elő, ilyen iszonyú fegyelmezetten, és hát kiderült, hogy művészeti képzésre akart menni, de a szülei nem hagyták, és így lett tolmács. Elég sok boldogságtól megfosztották így a szülei. Aztán az ellenpélda: egy ismerősöm sajnálkozott, hogy miért nem erőltették jobban nála a zenélést a szülei, gyerekkorában. Szóval nehéz egyensúlyozni!

2021. nov. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Nagyon szép minőségben adják ki mostanában a Lucky Luke-okat magyarul is, és azoknak jópofa a története is, könyvesboltban láttam. 12,13# voltam. Ezeket még angolul is meg lehet venni, ha már tud valamennyire.
2021. nov. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
2021. nov. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Illetve, hogy nem biztos hogy a szépirodalom a jó mindenkinek, én máig nem igazán szeretem a szépirodalmat, mert megvisel. De azért lett egy diplomám. 12# vótam
2021. nov. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
A szépirodalom depis. Mindig az a szép, ha meghal valaki, vagy szenved. Ezeket én sem erőltetném.
2021. nov. 24. 17:08
 18/18 anonim ***** válasza:
Ja, meg lehet valakinek más az érdeklődése. Egy rokonom pl. semmit nem olvasott gyerekként, viszont állandóan szótárakat bújt. Angoltanár lett belőle. :-) Engem meg a tudományos ismeretterjesztő szövegek érdekelnek, meg kicsit a csillagászat, és fenntarthatóság...
2021. nov. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!