Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » 11 éves fiúnak valami jó...

11 éves fiúnak valami jó ifjúsági regény?

Figyelt kérdés
Nagyon utál olvasni, de szeretném, ha rákapna.
2021. nov. 22. 13:44
1 2
 1/18 anonim válasza:
100%

Harry Potter, Bradley az osztály réme, A repülő osztály, Az őrzők, Narnia sorozat, Aranyiránytű (sorozat, nem jut eszembe a címe),Vándorsólyom kisasszony és gyermekei (sorozat), Hobbit, Lehet, Egy fiú a csapatból, Egy ropi naplója..

Vannak kimondottan kamaszfiúknak írt könyvek pl.: Anya, hagyjál már!


Nekem ennyi jutott eszembe, de szerintem szívesen segítenek a könyvesboltokban. Rengeteg mai író is van, a teljes kínálatot nem ismerem.

2021. nov. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ennyi idősen a Tom Sawyer volt a kedvencem, de szerettem Verne könyveit it (Kétévi vakáció, Nemo kapitány), meg a Pál utcai fiúkat. Persze akkor még nem volt ekkora választék ifjúsági könyvek terén.
2021. nov. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
72%
És hadd írjam le itt is: nem kell erőltetni, hogy olyant csináljon, amit nem szeret! Attól csak (még jobban) megutálja. Biztos Téged sem rugdostak kiskorodban, hogy valami általad nem kedvelt dologgal töltsd az idődet (úszás, tenisz, hegedű, bélyeggyűjtés, tudom is én).
2021. nov. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
100%

Hármas válaszolóval egyetértek abban, hogy nem kell erőltetni amihez nincs kedve. Viszont az irodalom annyira szerteágazó, hogy lehet csak a megfelelő írót/szerzőt/műfajt kell megtalálni és meghozza az áttörést. Lehet majd csak krimiket fog olvasni vagy Rejtőt vagy csak novellákat, de az esélyt meg kell adni rá.


Az én korosztályomnak a Harry Potter hozta meg az áttörést. (Jelzem, nem mindenkinek és nem mindenki falta utána a könyveket.)


Szóval, ha próbálkoztok, de egyik sem jön be, akkor nem kell erőltetni. Lehet az is,majd felnőttként kap kedvet. Egy biztos, hátránya nem lesz az olvasástól.

2021. nov. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Velem az útleírások szerettették meg az olvasást. Afrikai, dél-amerikai, szibériai stb expedíciók (Világjárók sorozat több tucat könyve, talán más sorozatok is voltak)... ez mind kb 9-10 éves koromban. A gyerekkönyveket ijesztőnek tartottam (ma is annak tartom), az ifjúsági könyveket pedig hülyeségnek.
2021. nov. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Szerintem ha valaki nem szeret olvasni, akkor nem tud olvasni. Sajnos a gyereknél is ezt látom. Viszont ez egy ördögi kör, mert attól fog jobban tudni olvasni, ha sokat olvas, így viszont nem motivált.
2021. nov. 22. 18:50
 7/18 anonim ***** válasza:

Az én öcsém sem szeret olvasni, de a Vadonjáró tanítványa sorozatot nagyon szerette. Én azt találtam nála, hogy ha a megfelelő embertől kapja a javaslatot akkor hajlandó olvasni.

És egyébként ez nem erőltetés, rengetegen nem szeretnek olvasni, aztán jön egy áttörő könyv, és onnantól kezdve mindent elolvasnak, csak ez máskor jön el az embereknek, ha egyáltalán eljön. Ráadásul valamivel kell fejleszteni az olvasáskészségüket különben később is nehézségeik lesznek.

Én egyébként én még képregényeken gondolkodnék a helyedben, azok talán rövidebbek, és a képi világ miatt kicsit hasonlítanak a filmekhez, talán az segít.

És a Harry Potter is nagyon jó könyvben (persze nem mindenkinek), szóval akár az is jó ötlet lehet.

2021. nov. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Amúgy azt észrevettem, hogy írjak ki bármilyen ártatlan kérdést, valaki biztos belémáll, legyen bármi a téma. Itt is jött valaki.
2021. nov. 22. 21:27
 9/18 anonim válasza:

Nem biztos, hogy az illető azért nem szeret olvasni, mert nem tud. Elképzelhető, hogy nehezebben megy a szövegértelmezés. Lehet akár olyan regényt keresni, ami könnyed hangvételű, nem bonyolult szövegű.


De az is lehet, ami ennek és a későbbi korosztálynak, generációnak az átka, hogy mindent egyből kézhez kap. Ez nem azt jelenti, hogy nincs fantáziája, inkább türelme nincsen. Azonnal szeretné tudni, hogy mi lesz, rögtön látni szeretné a dolgokat, átugrani, de ahhoz is olvasni kell, ami fölösleges...


A képregény sem rossz műfaj! Az most úgyis "menő". Abból is van jobb minőségű, "nem ponyva" és ezer féle illusztrációval, ami tetszhet is neki. Van közöttük híres író sarja is pl.: Stephen King vagy szépirodalmi értékű, pl.: Sandman.

2021. nov. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Hát, én nem tudom, nem nagyon találtam képregényeket. Egyébként az is lehet, hogy tényleg az van, amit mondasz, nincs türelmük egy 300 oldalas könyv végét kivárni.
2021. nov. 22. 22:21
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!